Bir Uzay Oyunu ile Kansere Çözüm Bulunabilir mi?

İngiltere Kanser Araştırma Enstitüsü tarafından kanserle mücadele konusunda oyunseverlerin de desteğini almak için geliştirilen Play to Cure: Genes In Space, kansere çözüm bulmak için oynayabileceğiniz ilk uzay oyunu olarak piyasaya sürüldü. Oyunda amacım

İngiltere Kanser Araştırma Enstitüsü tarafından kanserle mücadele konusunda oyunseverlerin de desteğini almak için geliştirilen Play to Cure: Genes In Space, kansere çözüm bulmak için oynayabileceğiniz ilk uzay oyunu olarak piyasaya sürüldü.

Oyunda amacımız uzay boşluğunda keşfedilen ve dünya üzerinde tıp, inşaat ve mühendislik alanlarında kullanılan Element Alpha adlı maddeyi uzay gemimiz yardımıyla toplamaya çalışmak.

Peki bu oyun kansere çözüm bulma konusunda bilim adamlarına nasıl yardımcı olacak? Element Alpha dünya üzerinde bilim adamlarının analiz ettikleri kanser verilerini temsil ediyor. Uzay boşluğunda toplayacağınız Element Alpha ile kansere neden olan genleri keşfetmiş olacaksınız ve bu sayede hayat kurtarıcı tedaviler bulmaları konusunda bilim adamlarına yardımcı olacaksınız.

Oyun geliştiricileri hikaye her ne kadar gerçek olmasa da yapılacak olan şeyin bilim araştırmaları konusunda ne kadar büyük bir ses ve etki getireceğinin altını çizdi.

Oyun için hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilir ve aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla Play to Cure: Genes In Space'i Android ve iOS cihazlarınız üzerine indirebilirsiniz.

YORUMLAR