BMW'nin Kaza Yapmayan Mucize Motoru

Kazan yapmayan motor BMW Motorrad Vision Next 100 göz kamaştırıyor

Dünya otomotiv sektörünün en önemli aktörlerinden olan BMW, motor dünyasının standartlarını belirleyecek yeni konsept motoru BMW Motorrad Vision Next 100 ile gözlerimizi kamaştırıyor.

BMW Motorrad Vision Next 100 tam anlamıyla bir tasarım harikası. Bu motor, klasik motorların farklı gereksinimlerini ortadan kaldırabiliyor. Kaza yapmayan motor sıfatıyla duyurulan BMW Motorrad Vision Next 100 dengesini kendi kendine sağlayabiliyor; yani motor sürücüsü motoru kullanırken motorun üzerinden düşme riski taşımıyor. Hem yol alırken hem de dururken motor akıllı dengeleme sistemi sayesinde sabit konumunu koruyabilmekte. Buna bağlı olarak sürücü kask takma derdinden kurtuluyor, motoru park ederken ayaklık kullanmanıza gerek kalmıyor.

BMW Motorrad Vision Next 100'ün bir diğer özelliği de sıfır emisyon salınımına sahip olması. Çift motora sahip BMW Motorrad Vision Next 100 yüksek performansını korurken doğa dostu olacak. BMW Motorrad Vision Next 100'ün sıfır emisyon özelliğine sahip olması bu motorun elektrikli motorla çalışacağına işaret etmekte.

BMW Motorrad Vision Next 100 kullanıcıları kask yerine bu motora özel olarak geliştirilmiş data gözlüklerini kullanacaklar. Bu gözlükler bil yol bilgisayarı görevi görecekler ve kullanıcıyla motorun iletişim kurmasına yardımcı olacaklar. Motor, gözlükler aracılığıyla sürücüye yoldaki tehlikeler hakkında uyarılar verebilecek. Bunun yanında GPS verilerine dayanan yol tarifleri gözlüklere yansıtılabilecek. Gözlükte dikiz aynası da yer alıyor.

BMW Motorrad Vision Next 100, önümüdeki 5-10 yıldaki motor standartlarını belirlemek için geliştirilmiş bir konsept.

YORUMLAR