Bu Oyunlar Bir Harika-ydı!

Fruit Ninja - 2010 Yeni nesil mobil oyunlar arasında ilk göz ağrılarımızdan olan Fruit Ninja bir çok kişinin tablet, telefon alma sebeplerindendi. Aynı zamanda da Halfbrick Studios'un en çok tutan oyunlarından biriydi. { softwareId = 12817} { softwareId =

Fruit Ninja - 2010

Yeni nesil mobil oyunlar arasında ilk göz ağrılarımızdan olan Fruit Ninja bir çok kişinin tablet, telefon alma sebeplerindendi. Aynı zamanda da Halfbrick Studios'un en çok tutan oyunlarından biriydi.

Angry Birds - 2011

Rovio 2011'de Angry Birds ile öyle bir çıkış yaptı ki etkileri hala sürüyor. Bu efsane oyun yüzünden tablet ve telefon satışları yükseldi diyebilirim. 

Jetpack Joyride - 2011

Halfbrick Studios'un ikinci bombası ise Jetpack Joyride oldu. Sonsuz koşu oyunlarına giriş niteliği taşıyordu.

Temple Run - 2011

Sonsuz koşu oyunu demişken Temple Run'ı anlatmadan geçmek saygısızlık olur. Mobil oyunlar tarihindeki büyük başarıya ulaşan ilk tam sonsuz koşu oyunu olur kendisi. Çok fazla taklidi yapıldı, serinin ikinci oyunu bile ilk oyunun taklidi gibi kaldı.

Candy Crush Saga - 2012

Mobil cihazlarda oyun oynayanların yaş ortalamasını bir anda yukarı çeken Candy Crush Saga tarihteki en başarılı mobil oyunlarda ilk üç'te çok rahat yer buluyor. Metroda, otobüste her seferinde bu oyunu oynayan insanlarla halen karşılaşabilirsiniz.

Subway Surfers - 2012

Subway Surfers sonsuz koşu olayına çok bir şey katmamasına rağmen kilitli içerikler ve düzenli olarak yenilenen temaları ile güncelliğini çok uzun zaman korudu.

Cut The Rope - 2011

Bulmaca türüne değişik bir bakış açısı getiren Cut The Rope ile artık oyun oynarken kafa yormamız da gerekiyordu.

Flappy Bird - 2013

Oyun çıktıktan neredeyse bir sene sonra değere bindi. Sebebi ise inanılmaz zorlukta olmasıydı. Viral bir şekilde çığ gibi büyüdü ve bir o kadar hızla ortadan kayboldu. Artık yeni bir mobil oyun türü vardı. Oynaması zor, saç baş yolduran oyunlar.

Snake - 1997

Nokia'nın 6110 ile piyasaya sürdüğü Snake oyunu bir zamanların en iyi oyunuydu. Telefonlar akıllı da değildi, ama Snake Nokia kadar popüler oldu.

YORUMLAR