Bugüne Kadar En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

Parasız En Çok İndirilen Oyunlar 1- Angry Birds Zamanında insanların akıllı telefon alma sebebi olan ve Rovio'yu zengin eden oyun. Sinirli kuşun çiftesi pek olur derler. { softwareId = 1979} { softwareId = 1979} 2- Fruit Ninja Angry Birds ile birlikte akı

Parasız En Çok İndirilen Oyunlar

1- Angry Birds

Zamanında insanların akıllı telefon alma sebebi olan ve Rovio'yu zengin eden oyun. Sinirli kuşun çiftesi pek olur derler.

2- Fruit Ninja

Angry Birds ile birlikte akıllı telefon kavramının bayrağını taşıyan oyun. İlk çıktığı yılki indirme sayısından piyasadaki akıllı telefon sayısını çıkarabilirsiniz.


3- Temple Run

Sonsuz koşu oyunlarının çıkış noktası. İkinci oyun ile büyük hayal kırıklığı yaşatsa da gönüllerde taht kurmuş bir oyun.

4- Subway Surfers

Temple Run ardından piyasaya bomba gibi düştü. Oyunun temasının sürekli güncelleniyor oluşu ve bu temalarda yeni bonusların sunulması sürekliliği sağladı.

5- Candy Crush Saga

Eşleştirmeli bulmaca oyunlarının mobildeki atası. En az bir kere herkes oynamıştır diye tahmin ediyoruz.

6- Angry Birds Go!

Rovio Angry Birds konseptini Nintendovari bir şekilde yaymaya çalıştı. En kopya olanı ise Angry Birds Go!'du. Listede altıncı sırada olduğuna göre işe yaramış diyebiliriz.

7- Jetpack Joyride

Halfbrick Studios'un efsaneleştiği oyun Jetpack Joyride'dı. Bu oyunun iyi olmasının en önemli sebebi yaratıcı dinamikleri olmasıydı. Örneğin: Gravity Suit

8- Clash of Clans

Son yılların en başarılı oyunu Clash of Clans oldu. Suprecell oyunu çevrimiçi yapmakla o kadar başarılı bir hareket yaptı ki artık herkes oyunlarını çevrimiçi yapmaya çalışıyor.

Paralı En Çok İndirilen Oyunlar

1- Minecraft PE

Mojang'ın bombası Minecraft'ın mobile gelmesi tartışmasız bir başarı oldu. Oyunun ücretli oluşunu da hesaba katınca gerisini siz düşünün diyoruz.


2- Where is my Water

Disney'in en başarılı oyunu olan Where is my Water sular kesilince duşta kalan bir timsahı konu alıyor. Oyunun farklı dinamiği başarıya ulaşmasında ciddi rol aldı, bir yandan da Disney'in ticari başarısı da ispatlanmış oldu.

3- Asphalt 7: Heat

Gameloft'un başarılı yarış oyunu serisi bilgisayarda Need for Speed efsanesi neyse mobilde de onu temsil ediyor. Sonuç olarak Real Racing ya da GT Racing çıkmadan önce Asphalt serisi vardı.

4- Plants vs Zombies

Pop Cap stüdyolarının Zuma ve Bejeweled'den sonra yaptığı en iyi iş olan Plants vs Zombies o kadar büyük başarıya ulaştı ki Electronic Arts direk firmayı satın aldı ve para basmaya başladı.

5- GTA 3

Sanırız GTA'nın neden bu listede olduğunu anlatmamıza gerek yoktur :)

YORUMLAR