CD Projekt'ten Göz Yaşartan Witcher Videosu

Günümüzden 10 yıl önce, 2007 yılında ilk The Witcher oyunu ile karşılaşmıştık. O dönemler bağımsız bir oyun geliştiricisi olan Polonya merkezli CD Projekt RED, küçük bir ekiple zoru başarmayı ve zengin bir dünya içeren bir rol yapma oyunu geliştirmeyi pla

Günümüzden 10 yıl önce, 2007 yılında ilk The Witcher oyunu ile karşılaşmıştık.

O dönemler bağımsız bir oyun geliştiricisi olan Polonya merkezli CD Projekt RED, küçük bir ekiple zoru başarmayı ve zengin bir dünya içeren bir rol yapma oyunu geliştirmeyi planlamıştı. Daha önceden korsan oyun satışıyla uğraşan, sonradan yasal olarak oyun sektörüne giriş yapan CD Projekt kurucularının da oyun geliştirmek ile ilgili hiç bilgileri yoktu. Neyse ki Bioware CD Projekt ekibine hem danışmanlık yapmış, hem de teknik destek sunmuştu.

İlk Witcher oyunu iyi yorumlar aldıktan sonra CD Projekt iflasın eşiğine gelmişti. Fakat bu tehlikeyi Witcher 2'ye yoğunlaşarak atlatan CD Projekt, kendi oyun motorunu geliştirmiş, harika grafikli bir oyun ortaya çıkarmıştı. Witcher 2'nin satışı firmanın yüzünü güldürmüş ve onu iflasın eşiğinden kurtarmıştı.

Witcher 2'deki özverisini The Witcher 3'te de tekrarlayan CD Projekt, 2015 yılında son yılların en başarılı oyunlarından birini beğenimize sunmuştu. Witcher 3 iyi yorumlar almakla kalmamış, satış rekorları kırarak CD Projekt'i bir dünya markası yapmıştı. Halen rol yapma oyunları arasında Witcher 3'ün eline su dökebilecek bir oyun bulunmuyor.

CD Projekt ekibi, Witcher oyunlarının çıkışının 10. yılını kutlamak adına yayınladığı bu videoda bize, yani oyunculara teşekkür ediyor. Videoda Geralt'ın yanısıra Ciri, Yennefer, Triss, Dandellion, Zoltan gibi kahramanları ve hatta Roach'ı bile görebiliyoruz.

YORUMLAR