Cep Telefonlarına 3 Boyutlu Görüntü Getiren Sanal Gerçeklik Gözlüğü Viewbox

Viewbox, Android, iOS veya Windows Phone işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarınıza 3 boyutlu görüntü getiren oldukça ilginç bir sanal gerçeklik gözlüğü projesi. Daha önceden bilgisayar üzerinde çalışan Occulus Rift gibi sanal gerçeklik gözlüklerin

Viewbox, Android, iOS veya Windows Phone işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarınıza 3 boyutlu görüntü getiren oldukça ilginç bir sanal gerçeklik gözlüğü projesi.

Daha önceden bilgisayar üzerinde çalışan Occulus Rift gibi sanal gerçeklik gözlüklerini görme imkanı bulmuştuk. 3D görüntü de evlerimizdeki televizyonlarda ve hatta dizüstü bilgisayarlarımızda da görebildiğiniz bir teknoloji. Fakat söz konusu akıllı telefonlar olduğunda şimdiye kadar herhangi bir 3D veya sanal gerçeklik teknolojisiyle karşılaşmamıştık. İşte Viewbox bu boşluğu güzel bir şekilde dolduruyor.

Viewbox herhangi bir 2 boyutlu görüntüyü 3 boyutlu olarak gösterebildiği gibi 3 boyutlu filmleri de seyretmenizi mümkün kılıyor. Bu ilginç gözlüğün katlanabilir olması ise onu yanınızda taşıyabileceğiniz bir aksesuar yapmakta.

Kickstarter üzerinden bağış toplayan bu projeye göz atmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

https://www.kickstarter.com/projects/1390246866/viewbox-a-vr-headset

YORUMLAR