CES 2013 Gündemi - 1. Gün

Sony, Xperia Z İsimli Yeni Akıllı Telefonunu Tanıttı Sony, Xperia Z ve Xperia ZL isimli akıllı telefonları CES 2013 Fuarında tanıttı. Sadece küçük birkaç detayda birbirinden ayrılan telefonlar arasında Xperia Z öne çıkıyor. Tam HD ekranı ve 13 MP değerind

Sony, Xperia Z İsimli Yeni Akıllı Telefonunu Tanıttı

Sony, Xperia Z ve Xperia ZL isimli akıllı telefonları CES 2013 Fuarında tanıttı. Sadece küçük birkaç detayda birbirinden ayrılan telefonlar arasında Xperia Z öne çıkıyor. Tam HD ekranı ve 13 MP değerindeki kamerası ile üst seviyede bir Sony Android telefon ile karşı karşıyayız.

Asus Transformer AIO: Hem Windows Hem Android Bir Arada

18.4 inçli ekranı üzerinde yer alan 1080 tam HD ekran çözünürlüğünün yanı sıra hem Android tablet hem de bir masaüstü bilgisayarı olma özelliğine sahip olan Transformer AIO, yepyeni bir bilgisayar deneyimi ortaya koyuyor.

Qualcomm Yeni Mobil Yonga Setleri Snapdragon 800 ve 600'ü Tanıttı

Mobil akıllı telefon ve tablet dünyasının en önemli parçalarından biri olan Snapdragon serisine ait yeni ürünler Qualcomm tarafından tanıtıldı. Snapdragon 800 ve Snapdragon 600 isimlerini taşıyan yeni yonga setleri, 2013 yılının mobil cihazlarındaki işlemcilerde sık sık göreceğimiz ürünler.

LG'nin OLED Televizyonu Mart'ta Tüketiciye Sunulacak

LG tarafından üretilen 55 inçlik OLED akıllı televizyonların satış tarihi CES 2013 Fuarında açıklandı. Buna göre önümüzdeki mart ayı itibariyle Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa çıkacak ürünlerin 12 bin USD dolaylarında olmaları bekleniyor.

Panasonic'in Yeni Kulaklıkları Müziği Direk Kemiklerinize İşliyor

Her ne kadar adı kulaklık olsa da elmacık kemiklerine üzerine konumlandırılan cihaz, kemikler üzerinden gönderdiği titreşim ile müzik dinlenmesini sağlıyor. Ürünün yılın sonlarına doğru satışa çıkacağı öngörülüyor.

Sharp'tan CES 2013'te Ultra-HD Atak

Sharp, Purios ve Aquos isimli iki yeni akıllı televizyon serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. 4K HD sınıfına giren Purios televizyonların insan gözünün algılama mantığını taklit etmeye çalışan bir çalışma tekniğinin olduğu açıklandı.

Intel Mobil Sektöründe Atağa Geçiyor

Klasik bilgisayarlardaki egemenliğini mobil dünyaya taşıyamayan Intel, 2013 yılı itibariyle atağa geçeceğinin sinyallerini CES 2013 Fuarında verdi. Atom işlemci mimarisi üzerine yapılan çalışmalar sonucunda 22 nanometrelik ve 1.2 GHz'e kadar çıkabilen yeni nesil işlemciler elde edildi. Z2420 model numaralı bu işlemciler hem hız hem de grafik konularında yüksek performans sergiliyorlar.

Polaroid Android İşletim Sistemli Akıllı Fotoğraf Makinesini Tanıttı

Polaroid, iM1836 model numarasına sahip yeni akıllı fotoğraf makinesini tanıtarak Android işletim sistemini kullanan ilk akıllı kamerasını kullanıcılarla buluşturmuş oldu. 75 yıllık bir geçmişe sahip olan şirket için bu ürünün bir dönüm noktası olduğu belirtiliyor.

Toshiba'nın Ultra-HD Televizyonları Su Yüzüne Çıktı

Bu yaz aylarında satışa sunulacağı belirtilen L9300 model numaralı yeni Toshiba ultra HD akıllı televizyonlar büyük beğeni topladı. Bulut bilişim ile oldukça uyumlu çalışan akıllı televizyonlar, öncelikle 58 ve 65 inçlik ekran boyutları ile gelecek.

CES 2013 gelişmelerine dair son haberleri ve tüm gelişmeleri "CES 2013 Tüketici Elektroniği Fuarı" isimli ana başlığımızda bulabilirsiniz.

YORUMLAR