CES 2013 Gündemi - 3. Gün

Samsung Exynos 5 İşlemcisini Tanıttı Samsung, gelecek nesil akıllı telefon ve tabletlerde yer vereceği Exynos 5 isimli işlemcisini tanıttı. Yarısı A15, diğer yarısı A7 serisinden oluşan sekiz çekirdekli işlemci, bir önceki seriye göre %70 daha hızlı olaca

Samsung Exynos 5 İşlemcisini Tanıttı

Samsung, gelecek nesil akıllı telefon ve tabletlerde yer vereceği Exynos 5 isimli işlemcisini tanıttı. Yarısı A15, diğer yarısı A7 serisinden oluşan sekiz çekirdekli işlemci, bir önceki seriye göre %70 daha hızlı olacak. Diğer yandan işlemcinin iş paylaştırma mantığı sayesinde cihazların pil ömründe de artış görülecek.

İşte Samsung'un Esnek Ekran Teknolojisi

Merakla beklenen ve gerçek mi değil mi sorularını sık sık gündeme getiren esnek ekranlar, Samsung’un sunumu ile ilk kez göründü. Youm ismi verilen esnek OLED ekranların, CES 2013 Fuarının en çok akılda kalan ürünlerinden olacakları kesin.

Asus'un Canavar Ekran Kartı Huzurlarınızda

Ares 2, ASUS tarafından üretilen yepyeni ve özel bir ekran kartı olarak CES ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu. Bünyesinde iki adet HD 7970 grafik işlemcisi bulundura Ares 2, 6 GB seviyesinde 1100 MHz frekansında işlem yapıyor.

iPhone’unuz Çalınırsa Kensington Cihazı Sizi Uyaracak

Güvenlik, hemen her elektronik fuarın önemli başlıklarından birini oluşturur. CES 2013 Fuarında da öne çıkan bu alan, mobil alandaki güvenlik teknolojilerini tanımamıza da vesile oldu. Kensington isimli şirketin ürettiği Proximo ürünü sayesinde anahtar ve iPhone gibi önemli eşyaların çalınması halinde devreye giriyor. GPS teknolojisini kullanan Proximo, söz konusu materyallerin uzaklaşması halinde yeteneklerini sergilemeye başlayarak etkin bir güvenlik işlevi sunuyor.

Lenovo IdeaPhone K900 Görücüye Çıktı

Mobil dünyada beklenen etkinliği ortaya koyamayan Lenovo, bu durumu ortadan kaldıracak belki de ilk önemli hamlesini yaparak IdeaPhone K900’ü tanıttı. 2 GHz frekansında işlem yapan çift çekirdekli işlemciye sahip olan bu telefon 5.5 inç büyüklüğünde. 1080p tam HD ekran çözünürlüğü sunan akıllı telefonlardan biri olan K900, 6.9 milimetrelik inceliğiyle dikkat çekerken 13 MP değerindeki kamerası ile de iddialı bir ürün olduğunun altını çiziyor.

Samsung, Dünyanın İlk Kavisli Televizyonunu Tanıttı

Youm isimli mobil ekran teknolojisine dair ilk ürünleri sunmakla yetinmeyen Samsung, dünyanın kavisli ilk OLED akıllı televizyonunu da CES 2013 ziyaretçilerine sundu. Sarmal parlama adı verilen teknoloji ile kavis kazanan televizyon, OLED sınıfına dair oldukça yenilikçi bir ürün olmasıyla da dikkat çekiyor.

CES 2013 Tüketici Elektroniği Fuarı hakkında her şey!

YORUMLAR