Çevrimiçi Müzik Dinlemek İçin En İyi 6 Uygulama - Tekno Dakika

Bulut bilişim yoluyla hizmet sunan web uygulamaları cok popüler hale geldi. Çevrimiçi müzik dinleme uygulamaları da bunlardan bir tanesi. Sizin için seçtiğimiz en iyi 6 uygulamayı değerlendirdik. Basit ve kullanışlı bir web uygulaması olan Fizy’nin avanta

Bulut bilişim yoluyla hizmet sunan web uygulamaları cok popüler hale geldi. Çevrimiçi müzik dinleme uygulamaları da bunlardan bir tanesi. Sizin için seçtiğimiz en iyi 6 uygulamayı değerlendirdik.

Basit ve kullanışlı bir web uygulaması olan Fizy’nin avantajları bilgisayarınızın kaynaklarını oldukça hafif bir biçimde kullanabilmesi, sosyal medya entegrasyonu ve dinlediğiniz parçaların kliplerini de YouTube kullanarak gösterebilmesi. Ancak ne yazık ki en iyi ses kalitesi dalında Fizy diğer rakiplerinden geride kalıyor.

Last.fm, dinlediğiniz parçaları satın alma olanağı, müzik tercihlerinizin kaydını tutarak size uygun parçaları sunması ve sosyal medya desteğiyle dikkat çekiyor. Ses kalitesi de oldukça iyi düzeyde. 

22tracks, Amsterdam ve Brüksel’in ünlü DJ’lerinin 22 parçalık listelerine ulaşabileceğiniz bir müzik dinleme uygulaması. DJ’ler hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve kendi listelerinizi yaratmak da mümkün. 

SoundCloud da ünlü şarkıcıların parçalarına değil amatör veya profesyonel olarak müzik yapan, müziklerini internette paylaşarak ün kazanmak isteyen müzisyenlerin parçalarına ulaşabildiğiniz bir web uygulaması. Kendi içerisinde oldukça keyifli bir topluluğa sahip ve dinleyicileri oldukça aktif durumda.

Console.fm, SoundCloud’da oylarla belirlenen en popüler parçaları kolayca bulup dinleyebileceğiniz bir uygulama . Müzik türlerine göre kategoriler barındırıyor ve genellikle oldukça kaliteli şarkılara ulaşmanızı garanti ediyor.

Grooveshark, internet’ten çevrimiçi müzik dinleyenlerin en çok beğenisini kazanan web uygulamalarından birtanesi. Yüksek ses kalitesi ve oynatma listeleri oluşturabilmesi, kolay kullanımı gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Ancak telif haklarından dolayı pek çok albümü sisteminden kaldırması ve bilgisayarı zorlayan arayüzü nedeniyle eksikleri de yok değil.

YORUMLAR