CS 1.6'yı CS: GO İçinde Yarattılar!

İlk olarak 90'lı yıllarda karşımıza çıkan Counter Strike efsanesi 20 yıldır hayatımızda. Günümüzde de bu oyunun geliştirilmiş versiyonu olan Counter Strike Global Offensive dünyanın en çok oynanan online FPS oyunları arasında. Counter Strike ilk çıktığınd

İlk olarak 90'lı yıllarda karşımıza çıkan Counter Strike efsanesi 20 yıldır hayatımızda. Günümüzde de bu oyunun geliştirilmiş versiyonu olan Counter Strike Global Offensive dünyanın en çok oynanan online FPS oyunları arasında.

Counter Strike ilk çıktığında ilk Half Life oyunu için geliştirilmiş, Half Life ile bağımsız bir oyun moduydu. Bu oyunda teröristlerin ve güvenlik güçlerinin savaşına katılabiliyorduk. Oyunun güzel yönü ise LAN üzerinden veya online olarak oyananabilmesiydi. İlk Counter Strike zamanla geliştirildi. Çıkan sürümler arasında en çok tutanı ise CS 1.6 sürümüydü Bu sürüm hem karakter animasyonlarını iyileştiriyor, hem özel seslendirmeler içeriyor hem de görsel rötuşlar sunuyordu. CS 1.6, 2003 yılında yayınlanmış olsa da aradan geçen 13 yılnı ardından halen ciddi bir oyuncu sayısına sahip.

CS 1.6'dan sonra Counter Strike oyunları Valve'ın Source oyun motoruyla tanıştı. CS: GO da bu oyun motorunu kullanan oyunlar arasında yer alıyor. Fakat Source motoruyla geliştirilmiş Counter Strike oyunları CS 1.6'nın o klasik ve nostaljik atmosferini yaşatamıyor. İşte bu eksikliği gören Zool Smith adlı mod geliştiricisi hazırladığı CS: GO moduyla bu oyunu CS 1.6'ya çeviriyor. Counter-Strike: Classic Offensive adına sahip mod CS 1.6'daki silahları, karakter modellemelerini, animasyonları ve sesleri CS: GO ile buluşturuyor.

Eğer siz de CS 1.6'nın o kendine has atmosferini özlüyorsanız Counter-Strike: Classic Offensive'i takip etmenizde fayda var. Mod 25 Aralık tarihinde çıkış yapıyor. Bu sayfadan mod ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz:

http://www.moddb.com/mods/counter-strike-classic-offensive

YORUMLAR