Don't Starve Bir Tim Burton Filmi Olsaydı Ne Olurdu

Popüler bilgisayar oyunlarının beyaz perdeye aktarılması her zaman ortaya başarılı sonuçlar çıkarmayabiliyor. Bazı oyunların filmleri sadece oyunların isimlerini alıp içini doldurmakta yetersiz kalıyorlar. Fakat kimi zaman da popüler olmayan; fakat kendin

Popüler bilgisayar oyunlarının beyaz perdeye aktarılması her zaman ortaya başarılı sonuçlar çıkarmayabiliyor.

Bazı oyunların filmleri sadece oyunların isimlerini alıp içini doldurmakta yetersiz kalıyorlar. Fakat kimi zaman da popüler olmayan; fakat kendine has bir dünya yaratıp ilginç bir hikaye işleyen oyunların beyaz perdeye aktarılmaması büyük bir kayıp olabiliyor. İşte Gritty Reboots tarafından hazırlanan bu fragman da Don't Starve adlı hayatta kalma - rol yapma oyununun bu tür bir oyun olduğunu bize gösteriyor.

İzleyeceğiniz bu fragmanda Don't Starve oyunundaki hikaye altyapısı sinemanın dahi adamı Tim Burton'ın kendine has stiliyle birleştiriliyor. Bilim kurguyu ve fantastik öğeleri birleştiren Don't Starve'da Wilson adlı genç bilim adamı kahramanımızın tamamen yabancı olan bir dünyada kendisini bulmasının ardından onu bu dünyadan kurtarmaya ve hayatta kalmaya çalışıyoruz. Fragmanda da bu yabancı dünya Tim Burton tarzıyla görselleştiriliyor.

Tim Burton'ı 1988 yılında hazırladığı Beetlejuice - Beter Böcek filmiyle tanıyoruz. Yapımcı, yönetmen ve oyuncu olan Burton, 1989 yılındaki Batman filmi ve 1992 yılındaki devamı olan Batman Returns filmi, 1999 yılındaki Sleepy Hollow filmi gibi filmlere de imzasını atmıştı.

YORUMLAR