DOOM 2'yi Diablo 2 İçinde Baştan Yarattılar!

Şüphesiz ki DOOM 2 ve Diablo 2 oyunları, oyun tarihinde en çok ses getirmiş oyunlar arasında yer alıyor. 90'lı yıllarda çıkış yapan DOOM oyunları, FPS türünün temellerini güçlü bir şekilde atmıştı. Hızlı aksiyon, bitmek bilmeyen bir heyecan DOOM oyunların

Şüphesiz ki DOOM 2 ve Diablo 2 oyunları, oyun tarihinde en çok ses getirmiş oyunlar arasında yer alıyor.

90'lı yıllarda çıkış yapan DOOM oyunları, FPS türünün temellerini güçlü bir şekilde atmıştı. Hızlı aksiyon, bitmek bilmeyen bir heyecan DOOM oyunlarını sevmemizi ve unutulmaz anlar yaşamamızı sağlamıştı. Diablo 2 ise aksiyon RPG türünün kralıydı. Kolay kontrolleri zengin içerik ve derin bir hikayeyle birleştiren Diablo 2 halen oynanıyor. Hatta Diablo 2 o kadar kaliteliydi ki Diablo 3, Diablo 2'nin gölgesinde kaldı.

DOOM 2'nin ve Diablo 2'nin ortak yönü ise bu iki oyunda da cehennemin derinliklerine iniyor oluşumuzdu. DOOM, bilim kurgu temelli bir hikayeye, Diablo 2, fantastik bir hikayeye sahip olsa da aynı düşmanla savaşmaktaydık. İşte bu benzerlik iki oyunun birleştirilmesini sağlamış. Doomiablo adı verilen bu projede DOOM 2'nin ana kahramanı Diablo 2 içine yerleştirilmiş.

Doomiablo, temel olarak izometrik kamera açısıyla oynanan bir DOOM oyunu. Diablo 2 oyun motoru ile oluşturulan projede ana kahramanımız DOOM Slayer olurken Diablo 2'deki gibi dört yandan saldıran düşmanları kesiyor, eşyaları toplayarak haytta kalmaya çalışıyoruz. Oldukça ilginç olan bu proje şu an halen geliştirilme sürecinin başında. Projeye yakın dövüş sisteminin ekleneceği bildiriliyor.

YORUMLAR