DOOM 3'ü Sanal Gerçeklik ile Oynamak Böyle Bir Şey

Sanal gerçeklik oyunları giderek yaygınlaşıyorlar ve bize daha gerçekçi oyun tecrübeleri yaşatıyorlar. Sanal gerçekliğin nimetlerinden en büyük oranda yararlanan oyun türlerinden biri ise FPS oyunları. Birinci şahıs bakış açısından oynanan bu oyunları san

Sanal gerçeklik oyunları giderek yaygınlaşıyorlar ve bize daha gerçekçi oyun tecrübeleri yaşatıyorlar.

Sanal gerçekliğin nimetlerinden en büyük oranda yararlanan oyun türlerinden biri ise FPS oyunları. Birinci şahıs bakış açısından oynanan bu oyunları sanal gerçeklik ile oynadığınızda adeta oyundaki sahneleri kendiniz yaşıyormuşsunuz gibi hissedebiliyorsunuz. Geliştirilen RBDOOM-3-BFG adlı bu oyun modu ise sanal gerçekliğin nimetlerini Doom 3 BFG Edition ile birleştiriyor.

RBDOOM-3-BFG modu sayesinde yenilenmiş grafiklere sahip DOOM 3 versiyonu olan Doom 3 BFG Edition, HTC Vive sanal gerçeklik sistemi kullanılarak oynanabilmekte. İzleyeceğiniz videoda da hem oyun içinden görüntüler paylaşılıyor, hem de oyunu oynayan kişinin nasıl bir tecrübe yaşadığı gösteriliyor.

DOOM 3'ün atmosferi ve korku teması düşünüldüğünde ortaya oldukça heyecan verici bir oyun tecrübesi çıkması kesin. DOOM 3 yeni bir oyun olmayabilir; fakat güncel oyunların yüksek grafik kalitesi nedeniyle bu oyunları sanal gerçeklik ile oynamak sistem gereksinimlerinden ötürü mümkün olmayabiliyor. 4 yıl önce çıkış yapan DOOM 3 BFG Edition ise günümüz oyunlarıyla kıyaslandığında çok daha düşük sistem gereksinimlerine sahip. Bu da onu sanal gerçeklik için ideal bir seçim yapıyor.Videoda kullanılan sanal gerçeklik sisteminde saniyede 90 karelik bir performans yakalanmış.

RBDOOM-3-BFG modunu indirmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz:

https://github.com/Codes4Fun/RBDOOM-3-BFG/releases

Umarız bu sene çıkış yapan yeni DOOM oyunu da sanal gerçeklik ile buluşur.

YORUMLAR