En İyi 30 SEGA Genesis Oyunu

Eğer bizim gibi çocukluğunuzu 90'lı yıllarda geçiren biriyseniz o dönemde çıkış yapmış olan SEGA Genesis (Japonya'daki adıyla SEGA Mega Drive) adlı oyun konsolu rüyalarınızı süslerdi. SEGA Genesis'in dönemin çocukları için bu kadar büyük öneme sahip olmas

Eğer bizim gibi çocukluğunuzu 90'lı yıllarda geçiren biriyseniz o dönemde çıkış yapmış olan SEGA Genesis (Japonya'daki adıyla SEGA Mega Drive) adlı oyun konsolu rüyalarınızı süslerdi.

SEGA Genesis'in dönemin çocukları için bu kadar büyük öneme sahip olmasının sebebi ise bu konsolun 16 bit çağını başlatan oyun konsolu olmasıydı. Önceki nesil oyun konsollarına göre daha güzel grafikler sunan bu konsol temel olarak, atari salonlarındaki oyunların kalitesini salonlarımıza taşıyordu. Bu konsol üzerinde birbirinden güzel oyunlar oynamıştık. İşte bu videoda da bizde unutulmayan anılar bırakan en iyi SEGA Genesis oyunları bir araya toplanıyor.

Baştan uyaralım, toplamda 30 oyuna yer veren videoyu izlerken gözleriniz yaşarabilir. Bu oyunların birçoğunu zaten atari salonlarından tanıyorduk. Street Fighter, Mortal Kombat, Ninja Kaplumbağalar, Streets of Rage jetonlarımızı Nusret gibi akıttığımız oyunlardı. Bunlara ek olarka SEGA'nın yarattığı en büyük oyun kahramanı olan Sonic'in klasik oyunlarına da listede yer veriliyor. Ayrıca Robocop ve Terminator gibi dönemin en ümlü film kahramanlarının oyunları da listede karşımıza çıkıyor. Disney'in Aladdin ve Mickey Mouse oyunları da dikkate değer oyunlar.

YORUMLAR