Ev Yapımı Jetiyle Fuji Dağı Üzerinde Uçan Adam

Onun adı Yves "Jetman" Ross. Ross geleneksel uçuş yöntemleri olan uçak ve helikopter gibi araçları pek tercih eden biri değil. Bu toplu taşıma araçlarını çok kalabalık ve anti-hijyenik bulan Yves "Jetman" Ross'un birgün bu durumdan sıkılıp garajında kendi

Onun adı Yves "Jetman" Ross. Ross geleneksel uçuş yöntemleri olan uçak ve helikopter gibi araçları pek tercih eden biri değil. Bu toplu taşıma araçlarını çok kalabalık ve anti-hijyenik bulan Yves "Jetman" Ross'un birgün bu durumdan sıkılıp garajında kendi ev yapımı jetini oluşturduğu iddia edilmekte.

Evet yanlış okumadınız, Yves "Jetman" Ross kendi jetini inşa ederek bu jetle dünyanın İngiliz Kanalı, İsviçre Alpleri ve Büyük Kanyon gibi farklı yerlerinde uçuş yapmış biri. Yves "Jetman" Ross son denemesinde ise Japonya'nın ünlü Fuji Dağı etrafında yine sırtında kendi yapımı jetiyle saatte 306 km hızda uçuş yaptı. Bu hızla Fuji Dağı'nın etrafında 9 tur atan Yves "Jetman" Ross toplamda 13 dakikalık bir süre boyunca havada kaldı. Yves "Jetman" Ross'un uçuş yaptığı yükseklik ise tam olarak 3.657 metre. Bu uçuş Yves "Jetman" Ross'a Asya üzerinde bu yükseklikte uçuş yapan ilk insan ünvanını da kazandırdı.

Yves "Jetman" Ross bu uçuşlarla dünya üzerindeki insanlara vermek istediği mesajın "rüyalarını bırakmamaları gerektiği" olduğunu söylüyor. Ross'un sınırları zorladığı ise su götürmez bir gerçek.

YORUMLAR