Extinction E3 2017 Oynanış Videosu

E3 2017 bir hayli bereketli geçiyor. Birkaç senedir beklediğimiz AAA oyunların duyuruları yapılırken, daha önceden duyurulmuş oyunların oynanış görüntüleri yeni su yüzüne çıkıyor. ü Extinction ise bu senenin en büyük sürprizlerinden bir tanesi. İlk defa b

E3 2017 bir hayli bereketli geçiyor. Birkaç senedir beklediğimiz AAA oyunların duyuruları yapılırken, daha önceden duyurulmuş oyunların oynanış görüntüleri yeni su yüzüne çıkıyor. ü

Extinction ise bu senenin en büyük sürprizlerinden bir tanesi. İlk defa bu seneki E3 ile birlikte adını duyduğumuz Extinction, 3. şahıs kamera açısıyla oynanan bir hack & slash oyunu. Extinction'ı tanımlarken birçok oyunun adını verebiliriz; çünkü oyun içinde farklı oyunların sevilen elementleri bir araya getirilmiş.

Extinction'da açık haritalarda devasa düşmanlarımızla savaşacağız. Oyun bu yönden bize God of War oyunlarını anımsatmakta. Bunun haricinde kahramanımzıın hareket etme şekli ve akrobatik yetenekleri Spider Man oyunlarını anımsatıyor, Assassin's Creed oyunlarındaki gibi binalara tırmanabilmemiz de mümkün. Ayrıca kırbacımızı kullanıp köşelere ve çıkıntılara tutunup kendimizi hızlı bir şekilde çekebiliyor, havada süzülebiliyoruz. 

Yüksek manevra kabiliyetine sahip kahramanımızın dev düşmanlarını yenebilmesi için bu kabiliyetinden yararlanması gerekiyor; çünkü düşmanlarımızın kestiğimiz organları tekrar çıkabiliyor. Giydikleri zırhları yok etmemiz de önem taşımakta. İzleyeceğiniz bu videoda oyunun mekaniklerinin nasıl işlediğini görebilirsiniz.

Extinction'ın 2018'in başında PlayStation 4 ve PC'ye çıkacağı bilgisi paylaşılmakta.

YORUMLAR