Exynos'lu Galaxy S8 ve Snapdragon'lu Galaxy S8 Hız Karşılaştırması

Samsung, daha önceden Galaxy S serisi telefonlarında kendi ürettiği Exynos işlemcileri kullanmıştı; fakat bütün telefonlarında bu işlemcilere yer vermemişti. Bazı bölgelerde Exynos işlemcili telefonlar satışa çıkarken bazı bölgelerde Qualcomm'un Snapdrago

Samsung, daha önceden Galaxy S serisi telefonlarında kendi ürettiği Exynos işlemcileri kullanmıştı; fakat bütün telefonlarında bu işlemcilere yer vermemişti. Bazı bölgelerde Exynos işlemcili telefonlar satışa çıkarken bazı bölgelerde Qualcomm'un Snapdragon 835 kullanan telefonları satışa çıkmıştı.

Samsung Galaxy S8'de de aynı durum söz konusu. Galaxy S8'in Amerika ve Kanada'da satışa çıkan modeli Snapdragon 835 işlemciye, dünyanın geri kalan bölgelerinde satışa çıkan modelleri ise Exynos 8895 işlemciye sahip. Durum böyle olunca doğal olarak aklımıza "2 model arasında performans farkı var mı?" sorusu geliyor. İşte bu video bize bu sorunun cevabını vermekte.

Videoda bir adet Exynos 8895 işlemcili Galaxy S8 modeli, bir adet Snapdragon 835 işlemcili Galaxy S8 modeli ile yan yana koyuluyor ve sırasıyla belli uygulamalar çalıştırılarak bu uygulamaların açılış kapanış süreleri ölçülüyor. Kronometre çalışırken yapılan test, gerçek hayattaki telefon kullanımımıza yakın sonuçlar sunması bakımından önem taşımakta. Test boyunca birçok farklı uygulama arasında geçiş yapılıyor, bu da telefonu bir hayli yoran bir işlem.

Test sonucunda Exynos işlemcili Galaxy S8, çok küçük bir farkla birinci oluyor.

YORUMLAR