Facebook'tan 2014 Yılı Özeti

Facebook, 2014 yılı özetini içeren özel bir web sayfası açtı ve video yayınladı.

Sosyal medya devi Facebook, her sene olduğu gibi bu sene de yılın en çok konuşulan olaylarının yer aldığı listeyi hazırladı. 2015 yılına girmemize sayılı günler kala yayınlanan 2014 yılı incelemesi adlı videoda en çok ilgi gören konunun milyonları ekran başına kitleyen Dünya Kupası olduğunu görüyoruz. Listenin devamında Ebola Virüsü, Brezilya’daki Seçimler, Robin Williams’ın Vefatı, Buzlu Kova Kampanyası, Gazze’deki Çalışmalar, Malezya Havayollarının Kayıp Uçağı, Super Bowl Turnuvası, Ferguson Olayları ve Sochi Kış Olimpiyatları yer alıyor.

En çok konuşulan olayların yanında en çok ziyaret edilen mekanlar, en çok konuşulan sporcular, sanatçılar, en çok izlenen tv gösterileri, en çok dinlenen şarkılar, en çok oynanan oyunlar ve hayata gözünü yuman popüler isimlere yer verilen 2014 yılı özet sayfası için bir de kısa ancak hızlı ilerleyen bir video yayınlandı.

Facebook’un 2014 yılı için özel hazırladığı sayfaya http://yearinreview.fb.com/ adresinden ulaşabilir ve Top 10 listesine daha detaylı bakabilirsiniz.

YORUMLAR