FIFA 12

Şu anki konsol jenerasyonunda en olumlu yorumlara sahip FIFA serisinin son oyunu FİFA 12, geçtiğimiz Eylül ayında oyunseverlerle buluşmuştu. Eklenen yeni oyuncu motoru, oyuncuların düşüşleri ile faul şekillerinde ön plana çıkıyor. Yeni eklenen milli takımlarla zenginleşen FİFA 12 bünyesinde artık Süper Lig ve Çek Cumhuriyeti Ligi bulunmuyor. Ayrıca FİFA 12, serinin Arap spikerle yayınlanan ilk oyunu olma özelliğini taşıyor. Oldukça gerçekçi olan oyun, defans yaparken ve çalım atarken özgür hissettiriyor.

Yapay zeka ile oyuncu yetenekleri ön plana çıkıyor ve sakatlanan oyuncuların aldığı darbeler daha gerçekçi yansıyor. Örneğin oyuncular sert bir top geldiğinde dahi sakatlanabiliyorlar. İyi ışıklandırma efektlerinin kullanıldığı oyunda 3 yeni stadyum ile karşılaşıyoruz.  FİFA 12, gerçekçiliği artıran kamera açıları ve kolay kullanılır arayüzü ile oyunseverler tarafından oldukça beğenilecek gibi.

{satis=cdsiparis&baslik=Fifa 12 (PC)&link=http://www.cdsiparis.com/p-1164-fifa-12-pc.aspx&alt_baslik=Popüler Futbol Oyunu}

YORUMLAR