FIFA 15 - Duygusal Yapay Zeka

Dünyanın en başarılı futbol oyunu serilerinden olan FIFA'nın geliştiricisi EA Sports serinin son oyunu FIFA 15 için yeni bir tanıtım videosu yayınladı. Oyundaki yapay zekaya verilen önemi anlatan bu videoda FIFA 15 oynarken takımınızın oyuncularının maçın

Dünyanın en başarılı futbol oyunu serilerinden olan FIFA'nın geliştiricisi EA Sports serinin son oyunu FIFA 15 için yeni bir tanıtım videosu yayınladı.

Oyundaki yapay zekaya verilen önemi anlatan bu videoda FIFA 15 oynarken takımınızın oyuncularının maçın gidişatına göre sergileyeceği tavırlardan bahsediliyor. Oyuncularınızın gole giderken kaçırdığı ilk pozisyon sonrasında diğer takım oyuncuları tarafından motive edilmesi, arka arkaya kaçırılan gollerden sonra takım oyuncularınızın bıkmış ifadeler sergilemesi, maçı kazandıran golden sonra tüm takımın sevinmesi gibi duygusal tepkiler sadece oyuncularda gözlenmiyor; bu duygusal tepkiler yedek kulubesinde ve tribünlerde de kendisini gösteriyor. FIFA 15 bu sayede gerçekçi ve doğal bir oyun tecrübesi yaşatmayı amaçlıyor.

FIFA 15'in Eylül ayının sonuna doğru çıkış yapması bekleniyor.

YORUMLAR