Final Fantasy 15'ten Etkileyici Bir Oynanış Videosu

RPG türü içerisinde özel bir yere sahip olan Final Fantasy serisinin son oyunu Final Fantasy 15 önümüzdeki ayın sonuna doğru çıkış yapacak. TwitchCon 2016'da resmi olarak duyurulan Final Fantasy XV, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına özel olarak gel

RPG türü içerisinde özel bir yere sahip olan Final Fantasy serisinin son oyunu Final Fantasy 15 önümüzdeki ayın sonuna doğru çıkış yapacak.

TwitchCon 2016'da resmi olarak duyurulan Final Fantasy XV, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına özel olarak geliştiriliyor. Serinin önceki oyunları RPG türünün klasik sıra tabanlı savaş sistemini kullanıyorlardı. Fakat son birkaç oyundur Final Fantasy serisinde gerçek zamanlı savaş sisteminin kullanıldığına şahit oluyoruz. Açıkçası bu videoyu seyrettikten sonra da gerçek zamanlı savaş sisteminin oyuna bir hayli yakıştığını söyleyebiliriz.

Yayınlanan yeni Final Fantasy XV oynanış videosunda oyundaki kahramanların farklı düşmanlarla savaştığı sahneler gösterilirken oyunda kullanabileceğimiz yetenekler sergileniyor. Bu savaş yeteneklerinden olan Death büyüsü, Ring of the Lucii tarafından sunulan büyülerden bir tanesi ve oyuncuların düşmanlarının canını yavaş yavaş tüketmesini ve kendilerine aktarmasını sağlıyor. Death büyüsünü ne kadar uzun süre boyunca aktif tutarsanız düşmanınızı o kadar zayıflatabiliyorsunuz.

Açık dünya yapısına sahip olan Final Fantasy 15'in grafikleri ise bir hayli güzel görünüyor. Oyundaki yüksek detaylı kahraman modellemelleri ve düşman modellemelerinin yanısra kahraman animasyonlarına da özen gösterilmiş. Ayrıca gece-gündüz döngüsüne yer veren oyunda karanlıktaki ışık ve büyük efektleri de göz alıcı görünmekte.

Final Fantasy 15, 29 Kasım tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

YORUMLAR