Forza Motorsport 4
Forza Motorsport 4

Forza Motorsport 4

Turn 10 tarafından geliştirilen araba yarışı simülasyonu Forza Motorsport 4, geçtiğimiz Ekim ayında oyunseverin beğenisine sunulmuştu. Serinin 4. oyunu yaptığı yenilik ve iyileştirmeler sonucunda oyunseverlerden olumlu tepkiler alıyor.

 

Yapılan hızın sonuna kadar hissedilebildiği oyunda kontrol zorlaşıyor, araç ve direksiyon titriyor. Başarılı ses unsurlarıyla birlikte alınan keyif daha da artıyor. Motor seslerinin yanında vites ve lastik sesleri de başarılı ve gerçekçi. 500’den fazla araç var ve her birinin sesi farklı. Ufak bir dikkatsizliğin sonunuzu getirdiği oyunda tüm dikkatinizi vererek oynamanız gerekiyor.

 

5 ayrı kamera açısı bulunuyor. 12 ve online 16 araçla yarışabiliyorsunuz. Birbirinden iddialı araç dizaynları arasında seçim yapmada zorlanacaksınız. Ayrıca aracınızda yaptığınız parça değişimlerinin etkilerini hemen görebiliyorsunuz. Mekanik hasarın çok iyi modellendiği oyun, yapay zeka başarısıyla da dikkat çekiyor. Yapay zeka, yolda giderken sizi arkasına almaya çalışacak, direksiyonu önünüze kırıp risk alarak biraz agresifleşecek.

 

Oyun içerisindeki arabaları güncel tutmaya çalışan oyun yapımcısı Turn 10, sunduğu yeni araçlarıyla oyunseverleri sıkmamaya çalışıyor. Grafiksel açıdanda oldukça doyurucu olan oyun, araba yarışı oyunlarından hoşlananları fazlasıyla memnun edecek.

YORUMLAR