Full Throttle Efsanesi Yenilenmiş Haliyle Geri Dönüyor!

Eğer 90'lı yıllarda oynadığınız klasik point & click macera oyunlarını özlüyorsanız size güzel bir haberimiz var. Lucas Arts tarafındna yayınlanan efsanevi oyun Full Throttle, Full Throttle Remastered adlı yenilenmiş versiyonuyla tekrar oyun konsollarımız

Eğer 90'lı yıllarda oynadığınız klasik point & click macera oyunlarını özlüyorsanız size güzel bir haberimiz var. Lucas Arts tarafındna yayınlanan efsanevi oyun Full Throttle, Full Throttle Remastered adlı yenilenmiş versiyonuyla tekrar oyun konsollarımıza ve bilgisayarlarımıza konuk olacak.

Full Throttle'ı ilk olarak 1995 yılında DOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarımız üzerinde oynamıştık. The Secret of Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck's Revenge, Day of the Tentacle ve Grim Fandango gibi oyunlarda da imzası bulunan Tim Schafer, adının Full Throttle ile duyulmasını sağlamıştı; çünkü bu oyun tamamen hikayesini kendisinin yazdığı ve geliştirilme sürecini yönettiği bir oyundu. Full Throttle Remastered ise bu DOS klasiğinin grafiklerini 2 boyutlu ve 3 boyutlu öğeleri birleştirerek yenileyecek.

Full Throttle Remastered'da Ben adlı kahramanımızın macerasına tanık olacağız. Bir motor çetesinin üyesi olan Ben, hiçbir şekilde dahil olmadığı bir cinayetle suçlanıyor. Kahramanımız bunun üzerine hem kendi adını hem de motor çetesinin adını temizlemek için uzun bir yolculuğa çıkıyor. Biz de bu macerada ona yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Full Throttle Remastered'ın net çıkış tarihi verilmese de 2017 içinde çıkış yapacağı bilgisi paylaşılmakta.

YORUMLAR