Galaxy Note 7'nin Ekranı Çizilme Testinde Hayal Kırıklığı Yarattı

Smasung'un kısa bir süre önce tanıttığı Galaxy Note 7 ilgili farklı dayanıklılık testi uygulamaları karşımıza çıkmaya başladı. Yapılan bu dauyanıklılık testinde Galaxy Note 7 üzerinde birden fazla işkence uygulanıyor. Gorilla Glass 5 kullanan yeni akıllı

Smasung'un kısa bir süre önce tanıttığı Galaxy Note 7 ilgili farklı dayanıklılık testi uygulamaları karşımıza çıkmaya başladı.

Yapılan bu dauyanıklılık testinde Galaxy Note 7 üzerinde birden fazla işkence uygulanıyor. Gorilla Glass 5 kullanan yeni akıllı telefonun ekranında, gövdesinde, kamerası üzerinde, tuşlarında ve S Pen üzerinde çizilme testi yapılırken, ekranda yanma testi ve gövdede bükülme testi de yapılıyor.

Galaxy Note 7 yanma ve bükülme testlerini sorunsuz tamamlasa da çizilme testinde zayıf kalıyor. Gorilla Glass 5 kullanan telefonun ekranının doğal olarak daha dayanıklı olması bekleniyor; fakat serinin önceki telefonlarına kıyasla Galaxy Note 7 ekranı daha kolay çiziliyor. Ayrıca parmak izi okuyucunun yer aldığı tuşta çizilme sonucu çalışmamaya başlıyor.

Eğer Galaxy Note 7 almayı düşünüyorsanız kaliteli bir ekran koruyucu kullanmanızda fayda var.

Daha önceden Galaxy Note 7 üzerinde düşme testi de yapılmıştı:

https://video.tamindir.com/galaxy-note-7-dusme-testi-geldi/

YORUMLAR