Gereksiz Pahalı Android Telefonlara Son Darbe: Wileyfox

Wileyfox, Android dünyasındaki artan pahalılığın üstesinden gelerek diğer üreticilere diz çöktürmeye hazır.

Wileyfox son zamanlardan karşılaştığımız en ilginç Android akıllı telefonlardan iki tanesini üreten bir marka olarak karşımıza çıktı. Şirketin temel prensibi, gereksiz pazarlama ve satış harcamalarında bulunmamak ve böylece bu maddi külfetleri kullanıcıların üzerine yüklemeden bir akıllı telefon üretmek. Zira diğer pek çok üretici geliştirme ve pazarlama masraflarını kullanıcılara yıkmakla kalmıyor, aynı zamanda mobil cihazlarını reklam yazılımlarıyla doldurarak kullanıcıların canını sıkıyor.

Wileyfox ise buna bir son diyor ve hem üst düzey donanım seviyesi, hem de Cyanogen OS'tan gücünü alan Android işletim sistemi ile Android dünyasına bomba gibi düşüyor. Cihazın yüksek kişiselleştirilebilme düzeyi ve camının kırılması gibi durumlarda çok uygun fiyatlara cam değişimi imkanı sunması, onu diğer üreticilerin önüne geçirecek gibi görünüyor.

Şirketin şimdilik 199 sterlinlik Storm adlı ve 129 sterlinlik Swift adlı iki farklı modeli bulunuyor ancak ilerleyen dönemlerde bu modellerin artış göstermesi de mümkün. 

YORUMLAR