Global Game Jam 2012 İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Gerçekleşti

Oyun sektörünün yegane organizasyonu olan GGJ’nin İzmir ayağı İzmir Ekonomi Üniverstesi’nde 27-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. Başta oyun geliştiricileri olmak üzere sektöre ilgi duyanlarında katılımıyla ortalama 5-6 kişiden oluşan 12 ekip 48 saat

Oyun sektörünün yegane organizasyonu olan GGJ’nin İzmir ayağı İzmir Ekonomi Üniverstesi’nde 27-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. Başta oyun geliştiricileri olmak üzere sektöre ilgi duyanlarında katılımıyla ortalama 5-6 kişiden oluşan 12 ekip 48 saat süren kıyasıya bir rekabetin içine girdi.

“Kuralları sen koy, dünyanı kendin yarat!” sloganıyla gerçekleştirilen yarışmada katılımcılara “kendi kuyruğunu yiyen yılan” resmi gösterildi ve bu resim ışığında oyun yapmaları istendi. Yorucu ve eğlenceli 48 saatlik süre bitiminde ekipler yaptıkları oyunların sunumlarını yaparak kararı jürinin değerlendirmesine bıraktılar.

Tamindir.com kurucusu Caner Bayraktar’ın da içinde bulunduğu jürilerin fikir, özgünlük, grafik/tasarım, ses/müzik ve yazılım gibi kriterler göz önüne alınarak yaptığı değerlendirme sonrası ilk 4 ekip belirlendi.

Global Game Jam İzmir’de oyunlarını başarıyla tamamlayarak en yüksek oyu alan ilk 4 ekibe özel ödüller verildi. Bunlar;

1.lik ödülü: Lider Oyun - In to the Darkness

2.lik ödülü: Fus Ro Dah! - Metamorphosis

3.lük ödülü: Ergu - One - Doctor Cern

Elginkan Vakfı Özel Ödülü: IMBA Studio - Eterna

YORUMLAR