Google Chrome'da Yer İmleri Menüsü Nasıl Kullanılır?

Birçok web tarayıcısı üzerinde yer alan güzel özelliklerden biri olan yer imleri, favoriler veya yer işaretleri özellikleri bildiğiniz gibi favori web sayfalarınızı listelemenize ve istediğiniz zaman kolayca bu sayfalara erişim sağlamanıza olanak tanımakt

Birçok web tarayıcısı üzerinde yer alan güzel özelliklerden biri olan yer imleri, favoriler veya yer işaretleri özellikleri bildiğiniz gibi favori web sayfalarınızı listelemenize ve istediğiniz zaman kolayca bu sayfalara erişim sağlamanıza olanak tanımaktadır.

Peki Google Chrome üzerinde yer alan yer işaretlerim (yer imlerim veya favoriler) menüsüne nasıl ulaşacağınızı mı merak ediyorsunuz? Normal şartlar altında tarayıcınızın adres çubuğunun hemen altında yer alması gereken yer işaretlerim menüsü eğer olması gereken yerde değilse, aktifleştirmek için uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem vardır.

  • Klavye kısayol tuşları yardımıyla Google Chrome üzerinde etkinleştirebileceğiniz yer imleri menüsü için: Ctrl + Shift + B tuşlarını kullanabilirsiniz
  • sadasda

Google Chrome üzerinde tarama verilerine ulaşabilmek için kullanabileceğiniz iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla:

  • Klavye kısayol tuşları yardımıyla tarama verilerine ulaşmak için: Ctrl + Shift + Del karakterlerini kullanabilir
  • Google Chrome tarayıcınızın sağ üst bölümünde yer alan tarayıcı ayarlarına ulaşabileceğiniz simgeye tıkladıktan sonra, açılan menü üzerinde yer alan "Araçlar" sekmesi altındaki "Tarama verilerini temizle..." seçeneğini seçebilirsiniz.

Aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla Google Chrome'u farklı platformlar için hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR