Google Nexus Sunumu ve Android 6.0 Soru-Cevap

Google dün gece yaptığı sunum ile yeni Nexus cihazlarını, Android 6.0 Marshmallow'u ve yeni Chromecast'leri tanıttı. Bu tanıtımın ardından bize gelen soruları derledik ve bunları cevapladık. İki tane Nexus tanıtıldı. Ana farkları neler? Nexus 5X LG’den, N

Google dün gece yaptığı sunum ile yeni Nexus cihazlarını, Android 6.0 Marshmallow'u ve yeni Chromecast'leri tanıttı. Bu tanıtımın ardından bize gelen soruları derledik ve bunları cevapladık.

İki tane Nexus tanıtıldı. Ana farkları neler?

Nexus 5X LG’den, Nexus 6P ise Huawei’den gelecek. Bu sayede Google Nexus 6 ile yaptığı tek ama pahalı cihaz hatasına düşmedi. 5X’in fiyatı yurtdışında 379 dolardan başlıyor, Eski nesil Nexus 5 ile aynı çıkış fiyatına sahip, 6P ise biraz daha pahalı ve 500 dolar gibi bir fiyattan başlıyor. Teknik detaylar ise şu anda ekranda gözüküyor.

Bu telefonlar ne zaman çıkacak, ülkemize ne zaman gelir?

Nexus 5X için yurtdışında Ekim ayı çıkış olarak belirlendi. Ülkemize de Kasım’da gelmiş olacağını düşünüyoruz. Türkiye fiyatı ise tahminen 1,600TL civarları olması lazım. Nexus 6P’nin çıkış tarihi ise daha belli olmadı. Fiyat olarak ise 2,000TL’nin üzerinde olacağını düşünüyoruz.

Nexus’lar genelde ekran boylarını isimlerindeki rakamdan alır, bu seride durum nasıl?

Nexus 5X 5,2” bir ekrana, Nexus 6P ise 5,7”’lik bir ekrana sahip.

Bu cihazların Android 6.0 ile geleceğini biliyoruz, peki başka hangi Nexus cihazlara Android 6.0 gelecek?

Nexus 5, 6, 7 (2013 serisine), Nexus 9 ve Nexus Player’a. Geri kalan Nexus 4, 7 (2012) ve 10 için bu güncelleme yayınlanmayacak.

Peki ne zaman indirilebilir olacak?

Gelecek hafta yani 5 Ekim itibariyle destekleyen cihazlarınıza indirebileceksiniz. Diğer markaların ne yapacağı ise şu anda belli değil. Ama belli oldukça sitemizden öğreneceksiniz.

Google Nexus 2015 Etkinliğinde Hangi Cihaz ve Ürünler Tanıtıldı?

YORUMLAR