Google Pixel Dayanıklılık Testinden Geçer Not Aldı

Google Pixel çizilme, bükülme ve yanma testleri bize telefonun dayanıklılığı hakkında fikir veriyor

Yapılan yeni Google Pixel dayanıklılık testi bize telefonun ne derece sağlam olduğunu gösteriyor.

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Google, yeni amiral gemisi Google Pixel telefonu tanıtmıştı. Bu telefonla birlikte Nexus adını bırakan Google, Apple tarafından üretilen iPhone 7'ye dişli bir rakip çıkartmıştı. Google Pixel'in kamerası ve donanımsal özellikleri üst seviyedeyken cihazın diğer Android amiral gemilerinde kullanılan çarpıcı özellikleri birleştiriyor oluşu kullanıcıların hoşuna gidecek bir özelliğiydi.

Peki Google Pixel bu kadar güzel özelliği bir arada sunuyorken ne derece dayanıklıydı? Sonuçta kimse çabuk bozulan bir telefona ne kadar iyi özelliklere sahip olursa olsun para vermek istemez. İşte bu testte Google Pixel üzerinde birçok farklı dayanıklılık testi uygulanıyor.

Videonun ilk bölümünde karşımıza çıkan Google Pixel çizilme testinde telefonun ekranına ve arka yüzeyine sivri uçlu cisimlerle farklı derecelerde baskı uygulanıyor. Google Pixel'in ekranı, sahip olduğu Gorilla Glass 4 sayesinde 6. dereceye kadar çizilmiyor. Bu da tatmin edici bir ekran dayanıklılığı sunduğu anlamına geliyor. Telefonun arka yüzeyine geçildiğinde alüminyum bölümün maket bıçağı gibi kesici bir cisimle sertçe kazındığında ciddi derecede çizildiği görülüyor. Fakat anahtar gibi sivri olmayan metal cisimler bu bölümde ciddi bir iz bırakmıyor ve telefonun mavi rengi bozulmuyor. Parmak izi okuyucu çizilse bile çalışmaya devam ediyor.

İkinci bölümde Google Pixel yanma testi gerçekleştiriliyor. Ekrana bir süre çakmakla ateş tutulduğunda pikseller ölüyor ve ekranda beyaz bir iz kalıyor. Fakat telefon çalışmaya devam ediyor.

Son bölümde ise Google Pixel bükülme testi yapılıyor. Hatırlanacağı üzere eski iPhone serileri cebe konulduğunda bükülebiliyordu. Google Pixel'de ise bu tür bir problemle karşılaşmıyorsunuz. Telefonu iki ucundan tutarak bükmeye çalışsanız bile telefon direnç gösteriyor.

Google Pixel genel olarak olması gerektiği gibi bir dayanıklılık sunuyor. Cihazda dayanıklılık anlamında sıradışı bir zayıf nokta ortaya çıkmamakta.

Google Pixel ve Apple iPhone 7 Karşılaştırması

YORUMLAR