GTA 5'in PS4 ve Xbox One Çıkış Videosu Yayınlandı

GTA 5 önümüzdeki hafta yeni nesil konsollar için çıkışını yapmaya hazırlanıyor. Yapımcı Rockstar Games, uzun süredir beklenen oyunun yeni nesil versiyonu için resmi bir fragman yayınladı. Fragmanda Los Santos'u bu sefer geliştirilmiş grafikler ve altyapıy

GTA 5 önümüzdeki hafta yeni nesil konsollar için çıkışını yapmaya hazırlanıyor. Yapımcı Rockstar Games, uzun süredir beklenen oyunun yeni nesil versiyonu için resmi bir fragman yayınladı. Fragmanda Los Santos'u bu sefer geliştirilmiş grafikler ve altyapıyla görüyoruz.

GTA 5'in yeni nesil versiyonu uzun zamandır tatil döneminde yer alan konferanslar ve etkinlikler olsun, Rockstar'ın resmi blog yazıları ve reklamlarda dahi oyuncuların karşısına çıktı ve artık bunca süredir vaat ettiklerini gerçekleştirmek için neredeyse hazır. Oyunda yapılan değişikliklerden kısaca bahsetmek gerekirse artık her anlamıyla yaşayan bir dünya sizleri bekliyor. Oyunun kaplamaları en ince ayrıntılara kadar geliştirilmiş durumda ve iddialara göre artık rüzgarda doğadaki hayvanların tüylerinin uçuşmasını dahi görebileceğiz. Bunun dışında okyanus ve yağmur efektlerinde de büyük oranda gelişmeler mevcut.

GTA 5 en son gündeme yeni nesil versiyonuyla getireceği FPS moduyla geldi ve yayınlanan videolara göre birçok oyuncu bu özellik için oldukça heyecanlı durumda. Artık oyunun başından sonuna kadar herhangi bir görevde veya istediğiniz alanda oyunu FPS moduna alarak o şekilde oynayabileceksiniz. Kimi görevlerde bu bakış açımızı çok rahatlatacakken kimi sürüş anlarında ise heyecanı maksimum seviyeye çıkararak oyuncuları gerçek bir aksiyon filminde başrol yapacak. First person modundan çıkarak diğer bakış açısıyla oyunu oynamakta elbette mümkün.

Unutmadan GTA 5'in yeni nesil konsollarda hangi hızda çalışacağına da değinmekte fayda var; GTA 5 PlayStation 4 ve Xbox One için 1080p çözünürlükte, 30 FPS hızında oynatılacak. Oyun yeni nesil konsollar için 18 Kasım 2014'te çıkıyor. PC oyuncuları ise hala 27 Ocak'ı bekliyorlar.

YORUMLAR