Güneş Görmeyen Yerlerinizi Silen Robota Hazır mısınız?

Günümüzde yapay zeka ve robot teknolojileri giderek gelişiyor. Bunun yanısıra düşük maliyetli, evinizde kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz robotlar da bir hayli yaygınlaştı. Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesi ve yaygınlaşması her zaman iyi bir şey o

Günümüzde yapay zeka ve robot teknolojileri giderek gelişiyor. Bunun yanısıra düşük maliyetli, evinizde kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz robotlar da bir hayli yaygınlaştı.

Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesi ve yaygınlaşması her zaman iyi bir şey olmayabiliyor ve ürpertici sonuçlar ortaya çıkabiliyor. İşte bu yeni robot da bu türde olan ve teknolojinin geldiği korkunç noktayı bize gösteren ev yapımı bir robot.

Daha önceden uyuyan insanı tokatlayarak uyandıran çalar saat gibi çılgın projelerle karşımıza çıkan Simone Giertz adlı mucit bu yeni projesinde de sınırları zorlamış ve insanoğlunun en büyük dertlerinden birini gidermek üzere kolları sıvamış. Zaman zaman doğal ihtiyaçlarımızı acil bir şekilde gidermek zorunda kalabiliyoruz. Akşam yediğimiz pastırmalı kurufasülye sonraki sabah 10 kaplan gücünde tuvalete koşmamıza sebep olabiliyor. Sonuçta da istenmeyen görüntülerle karşılaşabiliyor ve diğer duyu organlarımıza hoş olmayan izler bırakan anlar yaşayabiliyoruz. Simone Giertz'in geliştirdiği robot da tam bu anlarda hayatımızı kurtarmak üzere tasarlanmış.

Prototip aşamasında olan robot şu an için pek gerçek hayatta kallanılabilecek gibi görünmüyor. Neyse ki bu robotun seri üretiminin yapılması da -henüz- planlanmıyor.

YORUMLAR