Güvenlik Robotu K5'in Tanıtım Videosu

Geçtiğimiz hafta basına tanıtılan yeni güvenlik robotu K5, akıllarımızda yer eden robotlardan hem farklı bir görünüme hemde farklı bir göreve sahip. Özellikle alışveriş merkezleri ve toplu alanlarda kullanılması amaçlanan K5'i güvenlik görevlisi olarak dü

Geçtiğimiz hafta basına tanıtılan yeni güvenlik robotu K5, akıllarımızda yer eden robotlardan hem farklı bir görünüme hemde farklı bir göreve sahip. Özellikle alışveriş merkezleri ve toplu alanlarda kullanılması amaçlanan K5'i güvenlik görevlisi olarak düşünebilirsiniz.

Robotun sahip olduğu teknik donanım ve özellikler arasında, 360 derece HD kamera, gece görüş kamerası, optik kişi tanıma, termal kamera, ses kaydetme, biyolojik ve kimyasal reaksiyonları tespit etme, harita yer bulucu, düşük ses seviyelerini duyabilme bulunuyor.

Alışveriş merkezlerinin güvenliğini sağlayacak olan K5, otoparklardaki araçların plakalarını çalıntı olma ihtimaline karşı sorgulayabiliyor. Ayrıca kişilerin yüzlerini tanıyabilen robot, programlamanız durumunda müşterilere iyi günler dileyebiliyor.

Yabancı basında Robocop ve Batman'e benzetilen robot onlar kahraman olmasa da önümüzdeki yıllarda pek çok alışveriş merkezinde görebileceğimiz, etkileyici özelliklere sahip yararlı bir robot.

YORUMLAR