Hitman: Absolution

Hitman: Absolution, efsane aksiyon oyun Hitman serisinin 5. oyunu. IO Interactive tarafından geliştirilen yeni oyun PC, Xbox 360 ve PS3 platformlarında oynanabilecek. Chicago'da geçen oyun Ajan 47'nin polislerden kaçışıyla başlıyor. Hitman yeni bir cinayet sonrası peşine düşen Chicago polislerinden kaçmaya çalışıyor.

Yeni oyun, serinin önceki oyunlarına nazaran daha zor olacak, alınan zevkte daha da artacak. Bölümler daha uzun, görevler daha zor... Olay örgüsü ise tamamen kurgusal. Yeni oyun, eklenen özelliklerle hitap ettiği kitleyi genişletecek gibi. Geliştirilen yapay zeka ile karakterlerin vereceği tepkiler şaşkına çeviriyor. Oyundaki her karakterin bir ismi var ve hikaye buna bağlı işlenmekte.

Her iki elle tabanca kullanabilmenin yanı sıra karşımızdakini boğazlamak için tel kablo kullanabilmek dikkat çeken özelliklerden. Ateş ettiğimizde saklanabilen bir yapay zeka ile karşı karşıyayız ki bu da gerçekçiliği arttırıyor. İçgüdü puanları,silah özelleştirme ve kılık değiştirmek hala mevcut. Yeni oyun grafiksel olarakta göze hitap edecek, oynarken eğlendirecek.

YORUMLAR