Hobbit'teki Ejderha Smaug'un Yaratılma Hikayesi

Bir süre önce vizyona girerek gişe rekorları kıran ve Tolkien'in ünlü Yüzüklerin Efendisi eserinin öncesindeki olayları konu alan The Hobbit: Desolation of Smaug için oldukça özel bir kamera arkası video yayınlandı. Peter Jackson tarafından sinemaya uyarl

Bir süre önce vizyona girerek gişe rekorları kıran ve Tolkien'in ünlü Yüzüklerin Efendisi eserinin öncesindeki olayları konu alan The Hobbit: Desolation of Smaug için oldukça özel bir kamera arkası video yayınlandı.

Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan eserdeki ana karakterlerden olan ejderha Smaug'un nasıl yaratıldığını ve nasıl perdeye aktarıldığını anlatan videoda ejderhanın nasıl modellendiği, nasıl canlandırıldığı, detaylarının ne denli ince işlendiği anlatılıyor. Smaug'u yaratma işini üstlenen WETA Digital bu anlamda gerçekten eşsiz bir iş yapmış.

Smaug'un animasyonlarını yaratabilmek için motion capture - hareket yakalama teknolojisinden yararlanılıyor. Smaug'un üzerinde tam 1 milyon adet pul yer alıyor ve bu pullar farklılık gösteriyor. Smaug'un alev püskürtmesi, gözlerindeki detaylar filme özel olarak geliştirilmiş. Smaug toplamda tam olarak 2 Jumbo jet büyüklüğünde.

YORUMLAR