HP DeskJet GT 5820 İncelemesi

Merhaba tamindir takipçileri, Bu videomuzda HP’nin yüksek kartuş gideri olanlar için sunduğu çözümü, HP DeskJet GT 5820'in incelemesi ile birlikteyiz.Bildiğiniz üzere bir yazıcının kartuşu bittiğinde komple atıp yeni kartuş almanız gerekir. Bu da doğal ol

Merhaba tamindir takipçileri,

Bu videomuzda HP’nin yüksek kartuş gideri olanlar için sunduğu çözümü, HP DeskJet GT 5820'in incelemesi ile birlikteyiz.

Bildiğiniz üzere bir yazıcının kartuşu bittiğinde komple atıp yeni kartuş almanız gerekir. Bu da doğal olarak mürekkebin üzerine bir de kartuşun maliyetini bindirir.

HP, aslında piyasada halihazırda olan doldurulabilir kartuş çözümünü, kendi kalitesi ile harmanlayıp şişe mürekkep kullanımını hayata geçirmiş. Siyah beyaz şişelerde 5000 sayfa, renkli şişelerde ise 8000 sayfa baskı kapasitesi olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Sistem şöyle çalışıyor, kartuş her ihtimale karşı yine değiştirilebilir durumda. Fakat mürekkep tankları cihazın dışında yer alıyor. Mürekkep tanklarını, satın alacağınız mürekkep şişeleri ile dolduruyorsunuz.

HP bu sistemi kurarken dersine iyi çalışmış ve hata payını sıfıra indirmiş. Mürekkep dolumu sırasında hata yapma olasılığınız yok denecek kadar az.

Şimdi de DeskJet GT 5820’nin teknik özelliklerine geçelim. Öncelikle bu cihaz hepsi bir arada bir yazıcı. Yani hem tarayıcı, hem yazıcı, hem de ağ kullanımı özelliklerine sahip.

Önce baskı özellikleri ile başlayalım. Siyah beyaz baskıda dakikada 8 sayfa, renkli baskıda ise dakikada 5 sayfaya kadar baskı alabiliyorsunuz. HP bu konuda aylık 1000 adet A4 baskının geçilmemesini tavsiye ediyor. Bu durumda bir set şişeyle yaklaşık 7-8 ayın çıkacağını tahmin ediyoruz. Yaptığımız baskı testlerinde de gayet iyi sonuçlar veren HP DeskJet GT 5820’nin biraz da bağlantı özelliklerine bakalım.

Cihaza standart yazıcılar gibi usb kablosu ile bağlanabilirsiniz. Bunun dışında kablo ile değil ama Wi-Fi ile evinizdeki veya ofisinizdeki ağa da dahil edebilirsiniz. Ama en önemlisi bulut üzerinden bağlanabilirsiniz. Şimdi bu saydığımız ilk iki özellik artık çoğu yazıcıda olan bir özellik olabilir; fakat bulut üzerinden yazdırma seçeneği apayrı bir olay. HP DeskJet GT 5820’yi ağınıza tanıttıktan sonra üye olduğunuz herhangi bir bulut yazıcı servisine kaydedebilir ve nerede olursanız olun çıktılar almaya başlayabilirsiniz.

Peki bu yazıcıyı kimler almalı? Eğer bol bol çıktı alıyor, kartuşa para verirken içiniz cız ediyorsa HP DeskJet GT 5820 özellikle sizin için biçilmiş kaftan. HP DeskJet GT 5820, 700 TL fiyatı ile orta klasmanda yer alıyor. Yani lazer bir yazıcıdan ucuz ama ortalama bir mürekkepli yazıcıdan pahalı. Üstte bahsettiğimiz şartlara sahipseniz, uzun vadede fiyatının hakkını verecek olan HP DeskJet GT 5820’yi Tamindir olarak öneriyoruz.

YORUMLAR