İnanılmaz Gerçekçi Görünen Bu Yüz Aslında Tamamen Bilgisayar Ürünü

Chris Jones isimli bir mühendis tarafından Lightwave, Sculptris ve Krita programları kullanılarak oluşturulan, tamamen bilgisayar ürünü bu yüz tasarımı korkutucu derecede gerçekçi. İnsan figürü tasarımı için sadece yüz kısmı gösterilse de tüm çıkıntılar,

Chris Jones isimli bir mühendis tarafından Lightwave, Sculptris ve Krita programları kullanılarak oluşturulan, tamamen bilgisayar ürünü bu yüz tasarımı korkutucu derecede gerçekçi. İnsan figürü tasarımı için sadece yüz kısmı gösterilse de tüm çıkıntılar, mimikler, hareket ve gözlerin canlılığı kusursuz işlenmiş.

Bahsi geçen programlar bilgisayar yazılımlarında tasarım, ışıklandırma ve modelleme alanında yüksek bilgi isteyen profesyonel programlar olarak geçiyor ve bu denli ustalıkla kullanılmış olması gerçekten insanı hayrete düşürüyor.

Ed olarak adlandırılan bu figürü video boyunca birinin oynadığını düşünebilirsiniz, ancak yapımcı video sonlarına doğru işinin inceliklerine az da olsa değiniyor ve ağızları açık bırakıyor. Teknolojinin her gün bir adım öne gittiğini görüyoruz, bu yüz tasarımının robot teknolojisine aktarıldığını düşünecek olursanız aklınıza neler geliyor?

Microsoft, Windows 9'u Windows 95 Yüzünden Atladı

Windows 10: Şimdiye Kadarki En İyi Windows

YORUMLAR