Intel'in Kablosuz Sanal Gerçeklik Sistemi Project Alloy

HTC Vive ve Oculus Rift gibi sanal gerçeklik sistemleri sayesinde sanal gerçeklik temelli oyunlar ve uygulamalara olan ilgi artmıştı. Bu iki sanal gerçeklik sisteminin dezavantajı ise kablolu olmaları. Sanal gerçeklik uygulama ve oyunlarında önemli olan n

HTC Vive ve Oculus Rift gibi sanal gerçeklik sistemleri sayesinde sanal gerçeklik temelli oyunlar ve uygulamalara olan ilgi artmıştı.

Bu iki sanal gerçeklik sisteminin dezavantajı ise kablolu olmaları. Sanal gerçeklik uygulama ve oyunlarında önemli olan nokta da serbestçe hareket edebilmek. Fakat Oculus Rift'te ve HTC Vive'da yer alan kablolar serbest hareket edebilme imkanımızı ortadan kaldırıyor.

Intel bu duruma çözüm getirecek Project Alloy adını verdiği tamamen kablosuz olarak çalışabilen sanal gerçeklik sistemini tanıttı. Üstelik bu sanal gerçeklik sistemi Samsung'un Gear VR ve Google'ın Cardboard sanal gerçeklik gözlükleri gibi ek bir donanıma da ihtiyaç duymuyor. Project Alloy dahili işlemcisi sayesinde sanal gerçeklik hesaplamaları yapabiliyor.

2016'da Sanal Gerçeklik ile Oynayabileceğiniz 12 Enfes Oyun

YORUMLAR