iPhone 6S'in Ateş ve Buz ile İmtihanı

iPhone 6S'in daha önceden farklı işkencelere maruz kaldığına şahit olmuştuk.  Apple'ın amiral gemisi yüksek kaliteli bir kamerayı yüksek işlem gücüyle birleştirse de ne kadar dayanıklı olduğu merak konusu olmakta. Sonuçta kimse gözü gibi baktığı telefonun

iPhone 6S'in daha önceden farklı işkencelere maruz kaldığına şahit olmuştuk. 

Apple'ın amiral gemisi yüksek kaliteli bir kamerayı yüksek işlem gücüyle birleştirse de ne kadar dayanıklı olduğu merak konusu olmakta. Sonuçta kimse gözü gibi baktığı telefonunun kolay bir şekilde arızalanmasını ve hasar almasını istemez. İşte bu nedenle iPhone 6S üzerinde çeşitli dayanıklılık testleri uygulanıyor ve sonuçları kullanıcılarla paylaşılıyor.

iPhone 6S üzerinde yapılan bu son dayanıklılık testi önceki testlerle karşılaştırıldığında biraz daha acımasız; çünkü bu testte telefon hem ateşe hem de buza karşı test ediliyor. Deneyde bir kuru buz parçası üzerinde magnezyum konularak magnezyum ateşe veriliyor, sonrasında ise iPhone 6S yanan magnezyumun üzerine atılıyor ve son olarak 2. kuru buz kalıbı yanan magnezyumun ve iPhone 6S'in üzerine kapatılıyor. Sonuçlarını ise izleyerek görüyoruz.

YORUMLAR