iPhone 7 Plus, 50.000 Dolarlık Profesyonel Kameraya Karşı

Eğer iPhone 7 Plus kamerasının yeterince iyi olmadığını düşünüyorsanız bu video fikrinizi değiştirebilir. Videoda iPhone 7 kamerasının ne derece yetenekli olduğunu göstermek adına bir iPhone 7 Plus, film sahnelerinin çekiminde kullanılan en gelişmiş profe

Eğer iPhone 7 Plus kamerasının yeterince iyi olmadığını düşünüyorsanız bu video fikrinizi değiştirebilir. Videoda iPhone 7 kamerasının ne derece yetenekli olduğunu göstermek adına bir iPhone 7 Plus, film sahnelerinin çekiminde kullanılan en gelişmiş profesyonel kameralardan olan ve 50.000 dolar (yaklaşık 176.000 TL) fiyatıyla el yakan RED Weapon 8K kamera ile karşılaştırılıyor.

Çift kamerayla gelen iPhone 7 Plus farklı kadrajlarla çekim yapabiliyor. Apple'ın yeni amiral gemisinin düşük ışıkta çekim yapma yeteneği ise bir hayli yüksek. 4K kalitede video kaydedebilen iPhone 7 Plus'ın standartların üzerinde bir kalite sunduğu su götürmez bir gerçek. Öte yandan RED Weapon 8K, birçok tanınmış filmin çekiminde kullanılan bir kamera. Bu kamera 8K çözünürlüğe kadar kayıt imkanı sunuyor. Yine de RED Weapon 8K'ya vereceğiniz para ile bir ev alabilmeniz mümkün.

Videoda vurgulanmak istenen nokta ise iPhone 7 Plus kullanılarak çok daha düşük maliyetle sinematik sahneler çekilebileceği. RED Weapon 8K her ne kadar kusursuz bir kalite sunsa da bu kamera ile çekilen yüksek çözünürlüklü görüntüler YouTube ve Facebook gibi sosyal medya kanalları üzerinde paylaşıldığında sıkıştırılıyorlar. Bu da görüntü kalitesinin belli standartların üzerine çıkamaması anlamına geliyor. Doğru araçları kullandığınızda da bu kalite standartlarını yakalayan videolar üretebiliyorsunuz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kamerası Neden En İyi?

YORUMLAR