iPhone 7 ve iPhone 6S Hız Karşılaştırması

Apple birkaç hafta önce iPhone 7 tanıtımında yeni amiral gemisinin özelliklerini bizlerle paylaştı, bu tanıtımdan hemen sonra da iPhone 7 ve iPhone 6S hız karşılaştırması videosu yayınlandı. iPhone 7 suya dayanıklı yeni bir tasarım, daha kaliteli bir kame

Apple birkaç hafta önce iPhone 7 tanıtımında yeni amiral gemisinin özelliklerini bizlerle paylaştı, bu tanıtımdan hemen sonra da iPhone 7 ve iPhone 6S hız karşılaştırması videosu yayınlandı.

iPhone 7 suya dayanıklı yeni bir tasarım, daha kaliteli bir kamera, yeni Home tuşu, daha canlı renkler sunan bir ekran gibi özellikler sunuyor. Bunun yanında iPhone 7, bir önceki Apple A9 işlemciye göre çok daha verimli ve hızlı çalıştığı iddia edilen Apple A10 Fusion işlemciye de sahip. Peki gerçekte durum nasıl ve iPhone 7'deki A10 Fusion işlemci A9 işlemciye göre ne kadar hızlı çalışıyor. İşte bu videoda bu sorunun cevabı aranmakta.

iPhone 7 ve iPhone 6S arasında yapılan bu hız karşılaştırması tamamen günlük kullanım odaklı olarak düşünülmüş. Yani siz telefonunuzu kullanırken günlük hayatta hangi işlemleri yapıyorsanız testte de o işlemler uygulanıyor. İlk adımda farklı uygulamalar çalıştırılıyor, sonrasında oyunlar çalıştırılıyor ve işlemciyi ciddi derecede yoracak video düzenleme işlemleri yapılıyor. Uygulamalar arasında geçiş yapılırken iPhone 6S ve iPhone 7 üzerindeki görüntüler yan yana ekrana veriliyor ve hangi telefonun nasıl bir performans gösterdiğini görebiliyoruz.

Eğer elinizdeki iPhone 6S'i iPhone 7 ile değiştirmeyi planlıyorsanız ve iPhone 7'nin nasıl bir performans artışı yakalayacağını merak ediyorsanız bu videoya göz atmanızda fayda var.

iPhone 7 ve iPhone 6S Karşılaştırması

YORUMLAR