iPhone 7'nin Tuzlu Su ile İmtihanı

Apple, iPhone 7 serisi ile birlikte iPhone'larda tasarımsal anlamda radikal değişiklikler yapmıştı. Yeni görünümün ve yeni renk seçeneğinin yanısıra iPhone 7 su geçirmez olmasıyla da dikkat çekiyordu. IP67 sertifikasına sahip olan iPhone 7 belli bir derin

Apple, iPhone 7 serisi ile birlikte iPhone'larda tasarımsal anlamda radikal değişiklikler yapmıştı.

Yeni görünümün ve yeni renk seçeneğinin yanısıra iPhone 7 su geçirmez olmasıyla da dikkat çekiyordu. IP67 sertifikasına sahip olan iPhone 7 belli bir derinlikte belli bir süre boyunca suyun altında kalabiliyor. Bu sertifikanın alınması için ise laboratuar koşullarında testler yapılıyor. Bu koşullarda ise normal su kullanılmakta. Peki iPhone 7 normal su yerine tuzlu deniz suyuna girseydi ne olurdu? İşte bu dayanıklılık testi videosu "iPhone 7 suya dayanıklı mı" sorusunun cevabını bermekle kalmıyor, yeni telefonun deniz suyunda nasıl bir performans sergilediğini de gösteriyor.

Apple her ne kadar iPhone 7'yi IP67 sertifikasıyla piyasaya sürmüş olsa da telefonu sıvı sızmasına karşı garanti kapsamına almıyor. Yani iPhone 7'niz ile denize girdiğinizde ve cihazınız arızalandığında Apple'ın telefonunuzu garanti altında değiştirmeyeceğini veya tamir etmeyeceğini bilmenizde fayda var.

YORUMLAR