iPhone 7S Plus ve iPhone 8 Karşılaştırması

Apple, henüz iPhone 8'i veya iPhone 7S ve iPhone 7S Plus'ı tanıtmamış olabilir, ama bu durum muhtemel yeni iPhone modelleri için sızıntıların yapılmasının önünü kesmiyor. Şu ana kadar iPhone 8 ile ilgili birçok farklı söylenti su yüzüne çıktı. Bu söylenti

Apple, henüz iPhone 8'i veya iPhone 7S ve iPhone 7S Plus'ı tanıtmamış olabilir, ama bu durum muhtemel yeni iPhone modelleri için sızıntıların yapılmasının önünü kesmiyor.

Şu ana kadar iPhone 8 ile ilgili birçok farklı söylenti su yüzüne çıktı. Bu söylentilerde telefonun sahip olacağı iddia edilen özelliklerden bahsediliyordu; fakat nedense bir sonraki iPhone modellerinin iPhone 7S ve iPhone 7S Plus olabileceği ihtimali üzerinde durulmuyordu.

Bu durumun ilginç bir sebebi var. Normalde Apple, 2 senede bir yeni iPhone neslini tanıtıyor. Aradaki senelerde ise donanım olarak güçlendirilmiş iPhone S modellerini tanıtıyor. Fakat bu yıl, Steve Jobs'ın ilk iPhone'u tanıtmasının 10. yılı. Bu da Apple'ın karşımıza büyük bir sürprizle çıkabileceği anlamına geliyor. iPhone 7S ve iPhone 7S Plus yerine iPhone 8'e geçiş yapılabilir, ya da hem yeni S serisi, hem de 8. iPhone nesli bir arada tanıtılabilir. Yeni iPhone ailesinin önümüzdeki ay tanıtılması beklenirken, ortaya çıkan söylentileri özetleyen bu video karşımıza çıktı.

İzleyeceğiniz videoda iPhone 7S Plus'a ait olduğu iddia edilen bir prototip, temsili bir iPhone 8 modeliyle karşılaştırılıyor. Kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı iddia edilen iPhone 7S Plus'ın buna bağlı olarak cam gövdeyle geleceği, ekranın genişletilerek Home tuşunun kaldırılacağı, çift kameraya sahip olacağı belirtiliyor.

YORUMLAR