iPhone 7'yi Dünyanın En Yüksek Binasından Atarsanız Ne Olur?

Minarenin tepesinden at beni, in aşağı tut beni

Yeni yayınlanan iPhone 7 dayanıklılık testi videosu aklınızı başından alıyor.

Apple'ın kısa bir süre önce tanıttığı yeni amiral gemileri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahip oldukları kaliteli kameralar ve yeni siyah renk seçenekleriyle dikkat çekiyorlar. iPhone 7 Plus ve iPhone 7'nin yeni A10 Fusion işlemcileri de üstün performans sunmaktalar. iPhone 7 serisinin yeni tasarımları, artırılmış performansları her ne kadar kulağa hoş gelse de bu telefon yeterince dayanıklı değilse bu özellikler bir anlam ifade etmiyor.

iPhone 7 Plus üzerinde yapılan bu düşme testi ise biraz aşırıya kaçıyor. Sözü geçen dayanıklılık testinde bir adet iPhone 7 Plus, Dubai'de bulunan dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa'nın tepesinden aşağıya doğru bırakılıyor ve havada süzülmesi izleniyor.

Burj Khalifa'nın 148. katından aşağıya bırakılan iPhone 7 Plus'ın yere inmesi bile uzun bir süre alıyor. Toplamda 829 metre yükseklikten düşen iPhone 7 Plus'a tam olarak ne olduğu ise bulunamıyor.

Elbet ki yüksek bir gökdelenin tepesindeyken elinizdeki iPhone 7 telefonunuzu düşürmek kolayca karşılaşabileceğiniz bir durum değil. Fakat bu video benzer bir durumla karşılaşırsanız dikkatli olmanız gerektiğini size hatırlatıyor.

iPhone 7 ve iPhone 6S Karşılaştırması

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Suyunu Çıkarmanızı Sağlayacak 13 Muhteşem Oyun

YORUMLAR