İptal Edilen Metallica Oyunundan Görüntüler

Dünya müzik tarihindeki en önemli gruplardan olan Metallica yıllar önce Damage Inc. Metallica adlı  bir oyun projesiyle karşımıza çıkacakmış. Geliştirilen Metallica oyunu maalesef geliştirildiği yıllarda yayıncı Vivendi Universal ile yaşanan problemlerden

Dünya müzik tarihindeki en önemli gruplardan olan Metallica yıllar önce Damage Inc. Metallica adlı  bir oyun projesiyle karşımıza çıkacakmış.

Geliştirilen Metallica oyunu maalesef geliştirildiği yıllarda yayıncı Vivendi Universal ile yaşanan problemlerden ötürü piyasaya çıkamamış ve oyun severlerle buluşamamış. 2003 yılında geliştirilmeye başlanan oyunun 2005 yılında tamamlanıp satışa çıkması planlanıyormuş; oyunun geliştirildiği ana platform ise PlayStation 2'ymiş. Bunun yanında Metallica oyunu PC ve Xbox platformları için de çıkış yapacakmış.

Geçtiğimiz yıllarda kapatılan Black Rock Studio tarafından geliştirilen Metallica oyunu için sadece bir tanıtım fragmanı ve oyunun konsept tasarımlarını içeren görseller yayınlanmıştı. Fakat şu ana kadar oyun ile ilgili herhangi bir oynanış görüntüsü paylaşılmamıştı. Projenin iptal edilmesinden seneler sonra ise oyunun ilk oynanış görüntüleri ortaya çıktı. Bu videoda bir araya getirilen bu oynanış görüntüleri bize oyun hakkında fikir veriyor.

Damage Inc. Metallica, araçlı savaş konsepti üzerine kurulu bir aksiyon oyunu olarak tanımlanabilir. Oyunda seçtiğimiz kahramanla silahlarla donatılmış aracımıza atlıyoruz ve diğer araçlarla çarpışıyoruz. Damage Inc. Metallica bu yönüyle bize Carmageddon'u hatırlatıyor. Ayrıca oyunda geniş haritalarda araç kullanırken yayaları ezebiliyor, aracımızdan inip başka araçlara binebiliyor, sağa sola ateş edebiliyoruz. Bu da bize GTA oyunlarını hatırlatıyor.

Damage Inc. Metallica'nın hikayesinin post apokaliptik bir dünyada geçmesi de bize Mad Max oyununu hatırlatıyor.

YORUMLAR