İşte Amazon'un Yeni Ücretsiz Oyun Motoru Lumberyard

E-ticaret sektöründe dünyanın en büyük firmalarından olan Amazon ilginç bir şekilde yazılım ve oyun sektörüne de el attı. Amazon üst kalite oyunların geliştirilmesini mümkün kılabilmek için hazırlanmış Lumberyard isimli oyun motorunu dünyaya tanıttı. Bu o

E-ticaret sektöründe dünyanın en büyük firmalarından olan Amazon ilginç bir şekilde yazılım ve oyun sektörüne de el attı.

Amazon üst kalite oyunların geliştirilmesini mümkün kılabilmek için hazırlanmış Lumberyard isimli oyun motorunu dünyaya tanıttı. Bu oyun motoru ile geliştiriciler yüksek kaliteli grafiklere sahip oyunlar geliştirebilecekler. Kullanım kolaylığı düşünülerek hazırlanmış Lumberyard aslında CryEngine temelli bir oyun moturu. Amazon bu işten kar etmek için Amazon Web Services hizmetini oyunlara entegre edecek. Yani geliştiriciler Amazon Web Services üzerinden oyunlarını multiplayer oynatabilecekler ve multiplayer kullanım miktarına göre Amazon'a ödeme yapacaklar.

Lumberyard beraberinde Twitch entegrasyonunu da getiriyor. Lumberyard'ı ücretsiz olarak indirmek için bu bağlantıyı kullabilirsiniz:

YORUMLAR