İsveç'li Öğrencilerin Hazırladığı Google Gesture Konsept Videosu

İsveç'li bir grup öğrenci tarafından hazırlanan Google Gesture konsept videosunda aslında Google'a ait bile olmayan bir servisten söz ediliyor. Oldukça başarılı bir video hazırlayan pazarlama bölümü öğrencileri, hazırladıkları bu videoyu Google'ın kendi b

İsveç'li bir grup öğrenci tarafından hazırlanan Google Gesture konsept videosunda aslında Google'a ait bile olmayan bir servisten söz ediliyor. Oldukça başarılı bir video hazırlayan pazarlama bölümü öğrencileri, hazırladıkları bu videoyu Google'ın kendi bir servisiymiş gibi tanıtarak oldukça fazla kişiye ulaşmayı başardılar.

Google'ın Gesture diye bir servisi yok. Öğrencilerin planladığı konsept videodaki Gesture servisi, bileğinize taktığınız bilekliklerin kas hareketlerini algılayarak işaret dilini kullananların ne dediklerini eş zamanlı ve sesli olarak çevirme işlemini yapıyor. Oldukça yararlı ve kullanışlı olabilecek bir servis olabilir fakat şu an için sadece konsept bir çalışma. Google işaret dilini henüz eş zamanlı çeviremese, farklı dillerdeki yazışmaları Google Translate servisi ile onlarca dil arasında çevirebiliyor.

Genç beyinlerden böyle güzel ve yararlı bir çalışma ortaya çıkması bizleri çok sevindirdi. Videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR