Kalp Atışlarınız Yeni Şifreniz Olacak

Şifreler artık her insanın hayatının bir parçası olmaya başladı. Sosyal medya hesaplarımız, kullanmakta olduğumu yazılımlar, telefonlarımız ve daha birçok yerde şifrelere ihtiyaç duyuyoruz. Süreki gelişmekte olan teknolojiyle birlikte ortaya çıkan cihazla

Şifreler artık her insanın hayatının bir parçası olmaya başladı. Sosyal medya hesaplarımız, kullanmakta olduğumu yazılımlar, telefonlarımız ve daha birçok yerde şifrelere ihtiyaç duyuyoruz. Süreki gelişmekte olan teknolojiyle birlikte ortaya çıkan cihazlar da bu konuda bizlere yardımcı olmaya devam ediyor.

Nymi adlı bileklik elektrokardiyogram (EKG) sensörleri ile kullanıcıların kalp atışlarını izleyerek kimliklerini doğrulayabiliyor. Toronto merkezli bir şirket olan Bionym, geliştirdiği ürünle ilgili "Kalp atışlarını izleyen bir sistemin taklit edilmesi, yüz tanıma veya biyometrik sistemlere göre çok daha zordu". sözlerine yer verdi.

Ön siparişleri 4 Eylül tarihinde başlayacak olan ürünün başlangıç fiyatı 79 dolar olarak belirlendi ve ilerleyen zamanlarda da fiyatının 100 dolar altında kalması bekleniyor. Cihazın ilk sürümünün iOS, Android, Windows ve Mac platformlarıyla uyumlu olarak çalışaağı bildirildi. Bionym tarafından Nymi için hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

YORUMLAR