Katlanabilir Drone DJI Mavic Pro

Drone denilince akla gelen ilk markalardan olan DJI yeni drone modeli DJI Mavic Pro için özel bir tanıtım videosu yayınladı. Daha önceden DJI Phantom modelleriyle kullanıcılarının beğenisini kazanan firma DJI Mavic Pro'da rakipleriyle rekabet edebilmesini

Drone denilince akla gelen ilk markalardan olan DJI yeni drone modeli DJI Mavic Pro için özel bir tanıtım videosu yayınladı.

Daha önceden DJI Phantom modelleriyle kullanıcılarının beğenisini kazanan firma DJI Mavic Pro'da rakipleriyle rekabet edebilmesini sağlayacak bir yapı kullanıyor. Hatırlanacağı üzere GoPro bir süre önce katlanabilen drone modeli GoPro Karma'yı tanıtmıştı. DJI Mavic Pro da aynı yolu izliyor ve DJI tarafından üretilmiş ilk katlanabilir drone modeli olarak karşımıza çıkıyor.

DJI Mavic Pro katlanabilir yapısı sayesinde kolayca taşınabilmekte. Bu da çadır kurduğunuz tatil veya yolculuklarınız için onu ideal bir hava çekim aracı yapıyor. DJI Mavic Pro, önceki Phantom modellerine göre belli avantajlara sahip. DJI Mavic Pro'nun geliştirilmiş hareket alanı bize daha uzak mesafeden Mavic Pro ile çekim yapma imkanı veriyor. DJI Mavic Pro ile 7 km uzaklığa kadar çekim yapabiliyoruz.

DJI Mavic Pro, Phantom modellerine göre daha uzun süre havada kalabiliyor. 27 dakikalık pil ömrüne sahip olan cihaz 4K çözünürlükte kayıt yapan kameralara sahip. Ayrıca canlı yayınlarda 1080p çözünürlüğü kullanabiliyoruz.

DJI Mavic Pro saatte 60 km civarındaki hızlarda yol alabiliyor. Ortalamanın üzerinde olan bu hız sayesinde karadaki ve denizdeki araçları takip edebilmeniz bile mümkün. DJI Mavic Pro, yerdeki araçlar ve nesneleri takip etmesini sağlayan ActiveTrack özelliği sayesinde otomatik olarak bu nesne ve araçlara odaklanabiliyor.

DJI Mavic Pro'nun yurt dışı satış fiyatı ise 999 dolar civarında.

YORUMLAR