League of Legends - Şampiyon Tanıtımı: Azir, Kumların İmparatoru

Popüler MOBA oyunu League of Legends'a bir yeni şampiyon daha eklendi. Oldukça karizmatik bir görünüşe sahip olan ''Azir, Kumların İmparatoru'' kendinden çok askerlerine verdiği emirler ile rakiplerini yok etmeye çalışan bir şampiyon. İlk bakışta görünüş

Popüler MOBA oyunu League of Legends'a bir yeni şampiyon daha eklendi. Oldukça karizmatik bir görünüşe sahip olan ''Azir, Kumların İmparatoru'' kendinden çok askerlerine verdiği emirler ile rakiplerini yok etmeye çalışan bir şampiyon.

İlk bakışta görünüş itibari ile Jarvan'a benzemesine rağmen Azir bir büyücü ve orta koridor şampiyonu. Gerektiğinde yıkılan kuleler yerine geçici kuleler dikerek savunma yapabilen, gerektiğinde ise askerlerini kullanarak rakiplerine saldırabilen Azir, duruma göre defasif veya ofansif yeteneklere sahip bir şampiyon.

Birden fazla asker çıkartarak rakiplerini bir anda yok etme gücüne sahip olan şampiyonun ilk askerden sonra çıkarmış olduğu kumdan askerlerin aynı şampiyona yapmış olduğu hasarlar daha azalıyor.

Azir'in en gösterişli yeteneği ise ultisi. Yanyana dizilmiş ve adeta etten duvar örmüş olan askerleri ile rakibinin üstüne giden azir önündeki tüm rakipleri geri iter ve bu askerlerin içinden geçmelerine izin vermez. Takım savaşlarına girmek yada kaçmak için kullanılabilecek olan ulti yeteneğinin aynı zamanda Lee Sin'den çok iyi bildiğimiz insect özelliği de var. Örneğin öne çıkan bir rakip şampiyonun arkasına kumdan askerinizi göndererek ona gidebilir ve böylece arkasına geçmiş olduğunuz rakip şampiyona ultinizi kullanarak onu kendi takımınızın içine atabilirsiniz. Tabi bunu yapabilmek için şampiyona iyice alışmanız ve tecrübe gerekiyor.

Klasik kostümü dışında ekstradan bir kostüme daha sahip olan Azir'i ben oldukça beğendim ve akşam eve gidip denemek için şimdiden sabırsızlanıyorum. League of Legends'ı nasıl indiririm, nasıl oynamaya başlarım diyorsanız, aşağıdaki bağlantı adresine tıklayarak ücretsiz olarak indirerek sizde hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR