Lenovo P2 Akıllı Telefon İncelemesi (Şarj Aletinin Yerini Unuttuk!)

Lenovo P2 İnceleme videomuzda sizler için 5100 mA gibi devasa bir pile sahip olan cihazı yakından inceledik. Cihazın kısaca teknik özellikleri videomuz içerisinde yer alıyor. Öne çıkan teknik özellikleri arasında; Snapdragon 625 işlemci, Adreno 506 grafik

Lenovo P2 İnceleme videomuzda sizler için 5100 mA gibi devasa bir pile sahip olan cihazı yakından inceledik. Cihazın kısaca teknik özellikleri videomuz içerisinde yer alıyor. Öne çıkan teknik özellikleri arasında; Snapdragon 625 işlemci, Adreno 506 grafik işlemci, 4 GB kapasiteye sahip ram ve sizlere başta da belirttiğimiz 5100 mA bir pile sahip olması diyebiliriz. Telefon hızlı şarj özelliği bünyesinde yer alan P2 ile telefonunuzu oldukça hızlı şarj edebilecek ve oldukça uzun bir süre boyunca telefonu kullanabileceksiniz. Hatta o kadar uzun süre şarj etmeyeceğinizden dolayı şarj aletinizin yerini unutabilirsiniz.

Yazılım olarak telefonumuz Android 6.0 ile kutudan çıksa da, şu an için Android 7.0 güncellemesine sahip olduğunu belirtmekte yarar var. Lenovo P2'de Samsung cihazlardan alışkın olduğumuz Super AMOLED ekran paneli kullanılıyor. Ekran 5.5" büyüklüğe ve 1080p çözünürlüğe sahip diyebiliriz. Görüntü canlılığı ve parlaklığı AMOLED ile üst düzeye çıkarılmış diyebiliriz.

Lenovo P2 4 GB Ram ve 32 GB dahili hafıza kapasitesiyle sunuluyor. Telefona SD kart ile hafıza ilavesi yaptığınızda muazzam bir hafızaya sahip olabilirsiniz. Lenovo P2'de 13 Megapiksellik bir arka kamera ve önde yer alan 5 Megapiksellik kamera bulunuyor. Arka kamerada yer alan çift ton flash oldukça başarılı fotoğraflar çekmenize yardımcı oluyor. Lenovo P2 ile video çekmek istediğinizde arka kamera ile 4K video ön kamera ile 1080p videolar çekebiliyorsunuz. Videolarda yer alan titreşim engelleyici oldukça iyi performans gösteriyor.

Lenovo P2 devasa bir ekrana, parmak okuyucu özelliğine ve satın alırken seçebileceğiniz iki farklı renk seçeneği ile geliyor. Bunlar koyu gri ve altın renk seçenekleri olarak karşımıza çıkıyor. Telefona ilk şarjı yaptık ve yaklaşık 3,5 saat civarı sürdü. İlk şarjı bitirdiğimizde aradan yaklaşık olarak 65 saatlik gibi bir süre geçmişti. Diğer testlerimizde 72 saat yani 3 gün kadar şarj süresinin dayandığını test ettik. Lenovo P2 hem pil kullanımı hem de işletim sistemi optimizasyonu konusunda üst düzey bir performansa sahip diyebiliriz. Telefonun sol tarafında yer alan ekstra güç tasarrufu düğmesine bastığınızda; telefonunuz interneti, senkronizasyonu ve arka planda çalışan uygulamaları kapatıyor ve ultra güç tasarrufu moduna geçerek pilinizin daha uzun süre dayanmasına olanak tanıyor.

Lenovo P2 kamera testlerinde çektiğimiz fotoğrafların oldukça başarılı olduğunu gördük. Açık havada yaptığımız çekimlerde görüntüler kusursuz, karanlık çekimlerde flash ile ya da flash olmadan orta kalite fotoğraflar çekmeyi başardık.

Lenovo P2 sahip olduğu tüm bu özelliklerine rağmen fiyatı oldukça uygun diyebiliriz. Lenovo P2 Fiyatı karşımıza 1400 TL olarak çıkıyor. Eğer 1500 TL civarında bir telefon arıyorsanız, kesinlikle Lenovo P2 sizin için doğru bir karar olacaktır.

YORUMLAR